CHP'li Arslan: 'Yandaşa peşkeş çektirmeyeceğiz'

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, TBMM'de konuşma yaparak Tarihi Elektrik Fabrikası'nın ihalesinin İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne verilmemesine tepki gösterdi.

GENEL 13.12.2019, 23:13 13.12.2019, 23:52

İZ GAZETE- CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, en yüksek teklifi vermiş olmasına rağmen Tarihi Elektrik Fabrikası'nın ihalesinin İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne verilmemesine tepki gösterdi. TBMM'de konuşma yapan Arslan, "Kent mirası olan bu fabrikayı yandaşa peşkeş çektirmeyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

'BİRİLERİNE SÖZ MÜ VERDİNİZ?'

CHP İzmir Milletvekili Arslan, Tarihi Elektrik Fabrikası'nın bir fotoğrafını tutarak, "Nisan ayında bu bina ve arazisi ihaleye çıkarıldı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi 35 milyon bedel ile en yüksek teklifi verdi ama bir türlü bu ihale onaylanmadı. Neden onaylamıyorsunuz? Bu bina üzerinde helikopterlerle mi gezdiniz? Birilerine söz mü verdiniz? İzmir Büyükşehir Belediyesi bu araziyi kente kazandırmak istiyor, müze yapmak istiyor. O yüzden bu ihalenin derhal onaylanması gerekiyor. Bakın özelleştirme idaresi 'Siz bu ihaleye giremezsiniz. Bu ihaleye özel şirketler katılabilir, kamu şirketleri katılamaz. En büyük teklifi de verseniz, burayı size vermem' diyor. Ama İzmir halkı bunu çok iyi biliyor ki kent mirası olan bu fabrikayı yandaşa peşkeş çektirmeyeceğiz!

Yorumlar (1)
Barış AYKUL 8 ay önce
Zorluya çağrı mı yapılır? CEO su Ömer Yüngül açık açık meydan okumadı mı? İzmirli kendi göbeğini kendi kesecek...
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?