CHP'li Ünal AKP'li Boztepe'yi Alsancak'tan Karşıyaka'ya yüzmeye davet etti

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Yüzülebilir Körfez'e ilişkin yapılan tartışmada CHP'li Hasan Ünal, AKP'li Hüsnü Boztepe'yi 1 Nisan 2022 tarihinde Alsancak'tan Karşıyaka'ya yüzmeye davet etti

GENEL 17.01.2020, 22:20
CHP'li Ünal AKP'li Boztepe'yi Alsancak'tan Karşıyaka'ya yüzmeye davet etti

TUGAY CAN / İZ GAZETE - İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı üçüncü birleşimine Cumhuriyet Halk Partili Hasan Ünal ile AKP’li Hüsnü Boztepe arasında yaşanan ‘Yüzülebilir Körfez’ tartışması damga vurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Hasan Ünal ise AKP’li Hüsnü Boztepe’yi 1 Nisan 2022 tarihinde Alsancak’tan Karşıyaka’ya yüzmeye davet etti. Ünal’ın, Hüsnü Boztepe’ye şort, bone ve palet hediye etmesi ise mecliste renkli görüntülere sebep oldu.

Boztepe’nin geçtiğimiz meclis toplantılarından birinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yönelik kullandığı ‘Yüzülebilir Körfezi için 36 ay ne zaman başlayacak?’ söylemine tepki gösteren CHP’li Hasan Ünal, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı üçüncü birleşiminin dilek ve temenni bölümünde söz aldı.

 

‘ARADA BAYRAKLI’YA DA UĞRARIZ’

Cumhuriyet Halk Partili Hasan Ünal, “Benim yüzülebilir körfeze inancım tam. Hüsnü bey sizin de buna inancınız tam olsun” diye konuştu. AKP’li Boztepe’yi 1 Nisan 2022 tarihinde Alsancak’tan Karşıyaka’ya yüzmeye davet eden Ünal, “İsterseniz Bayraklı’ya da uğrarız. Mesafe biraz uzun olduğu için çıplak ayakla yüzemezsiniz. Ben sizin için gerekli hazırlığı erkenden yaptım, paletiniz hazır. Temizlenmiş olan körfezde balıklara selam vereceksiniz, gözlükleriniz de hazır. Hava serin olur boneniz de hazır” diyerek Boztepe’ye palet, bone ve deniz gözlüğü hediye etti.

Hüsnü Boztepe ise Hasan Ünal’ın hediyelerini kabul etti.

'MAKSİMUM ÜÇ YIL!'

Meclis toplantısı sonrasında gazetemizin sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hasan Ünal, “Körfezde yüzülebilecek mi? Yüzülemeyecek mi sorusunun yanıtı yıllardan bu yana yanıt bekliyor. Özellikle bu dönemde muhalifler tarafından üç-dört defa ‘Körfezde ne zaman yüzülecek?’ diye soruldu. Bununla ilgili hali hazırda çok ciddi çalışmalar yürütülüyor. Yağmur suyu ayrıştırmaları yapılıyor. Sirkülasyon Kanal projesi de var. Aynı zamanda çok ciddi bir temiz su akışı var. Başkanımızın da dediği gibi maksimum üç yılda yüzülebilir körfezin oluşacağına yürekten inanıyorum.

Bu çalışmalarda emek harcayan İZSU’ya şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘RAPORU ALIP GİDECEĞİZ’

Gazetemize konuşan AKP İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hüsnü Boztepe ise “Ben Hasan beyin dediklerine katılmak isterim. Bunları saklayacağım. 1 Nisan günü yüzülebilir raporunu alacağız. Bu raporu alabilirsek birlikte yüzeriz. Ancak arkadaşlar hayal kuruyorlar” ifadelerini kullandı.  

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
hafif yağmur
Anket Tümü
Türkiye'de ücretsiz uygulanacağı söylenen Çin menşeli Sinovac aşısını yaptırır mısınız?