CHP'li Polat: 'Şimdi de av tüfeğini mi yasaklayacaksınız?'

İzmir'de eşinin ‘Pazara gidelim’ dediği Ali Kabasakal ‘Param yok’ diyemedi, banyoya girerek tüfekle intihar etti. Ülkenin gündemine oturan bu yoksulluk intiharına CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat kayıtsız kalamadı.

GENEL 25.11.2019, 23:31
CHP'li Polat: 'Şimdi de av tüfeğini mi yasaklayacaksınız?'

İZ GAZETE- İzmir'de eşinin 'pazara gidelim' demesi üzerine parası olmadığı için banyoya gidip kendini vuran Ali Kabasakal, Türkiye'nin gündemine oturdu. Ülkenin dört bir yanından türlü tepkilerin geldiği bu intihara CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat da sessiz kalmadı. Sosyal medya platformu üzerinden bu acı olaya tepki gösteren Polat, "Eşinin ‘Pazara gidelim’ dediği Ali Kabasakal ‘Param yok’ diyemedi, banyoya girerek tüfekle intihar etti. Cebinden 1,5 lira çıktı.Meselenin siyanür değil, yoksulluğu bitirmek olduğunu anlayamayacak kadar halktan uzaklar. Ne yapacaksınız şimdi de av tüfeğini mi yasaklayacaksınız" ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

İstanbul'un Fatih ilçesinde, kapısına 'Dikkat siyanür var' yazılı not astıkları evlerinde ölü bulunan dört kardeşe yapılan ön otopside, kardeşlerin siyanürden dolayı zehirlendikleri ortaya çıkmış, siyanür zehirlenmesiyle artan intiharlar üzerine siyanür satışının yasaklanacağı kararı alınmıştı. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?