CHP'li Özdemir'in davası görüldü! ''Esas mağdur biziz!'

İzmir'de 4 ay önce camilerden Çav Bella çalınmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle tutuklanan ve sonra serbest bırakılan CHP’li Özdemir hakim karşısına çıktı. Duruşma 26 Kasım’a ertelenirken Özdemir, “Adaletin kör de olsa topal da olsa tecelli etmesini bekliyoruz. Ben suçsuzum. İlk defa hukuk tarihinde iş kolluk kuvvetlerine bırakıldı. İçişleri Bakanlığı’nın görevi bu olayın faillerini bulmaktır. Bu sürecin esas mağduru biziz” dedi.

GENEL 17.09.2020, 12:10 17.09.2020, 16:24
CHP'li Özdemir'in davası görüldü! ''Esas mağdur biziz!'

Gizem TABAN/İZGAZETE- İzmir’de yaklaşık 4 ay önce birçok camiden Çav Bella çalınmasının ardından olaya dair videoları sosyal medya hesabından paylaştığı için tutuklanan ve ardından serbest bırakılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Banu Özdemir için yargı süreci devam ediyor. Özdemir bugün hakim karşısına çıktı. 

İzgazete’ye konuşan Özdemir’in Avukatı Süleyman Karadağ, savcılığın kolluk kuvvetlerinin bir araştırma daha yapması talebi üzerine duruşmanın 26 Kasım’a ertelendiğini açıkladı.

ADALETİN TECELLİ ETMESİNİ BEKLİYORUZ
Konuya ilişkin İzgazete’ye açıklamalarda bulunan CHP’li Özdemir ise adaletin tecelli etmesini ve olayın faillerinin bulunmasını beklediklerini söyledi. Özdemir, “Süreç devam ediyor. Adaletin kör de olsa topal da olsa tecelli etmesini bekliyoruz. Ben suçsuzum. İlk defa hukuk tarihinde iş kolluk kuvvetlerine bırakıldı. İçişleri Bakanlığı’nın da görevi bu olayın faillerini bulmaktır. Bu sürecin esas mağduru biziz” ifadelerini kullandı.

 

HAKİMDEN EMOJİ SORUSU

Hakimin, yapılan paylaşımlardaki 'nota emojisi’ni sorması üzerine Özdemir, "O emojiyi, paylaşımın sesli olduğunu belirtmek için koydum. Herhangi bir aşağılama yapmak için değil" diye konuştu.

Birden fazla paylaşımın yapılması sorusu üzerine Özdemir, "Facebook’ta bir kerede 4 video paylaşılabiliyor. Ancak Twitter’da tek seferde tek video paylaşılıyor. O sebeple 4 ayrı paylaşımda bulundum" cevabını verdi. Devam eden paylaşımlarında kullandığı ‘şaka bir yana’ sözcük öbeği de sorulan Özdemir, "Bu söz öbeği; şaşırma, hayret etme ve dikkat çekme amacıyla kullanılan bir sesteştir" dedi.

Hakim, ilgili kolluk birimine müzekkere yazılıp iddianamede ek yapılarak sanığın iddianameye konu paylaşımları sonucunda sosyal medyada, basın yayın organlarında ve kamuoyunda, sanığa ve eylemine karşı toplumun kesimleri arasında oluşmuş ve ortaya çıkan bir infial, herhangi bir taşkınlık olup olmadığını, kamu barışını bozan veya bozmaya elverişli herhangi bir somut olgu meydana gelip gelmediğinin araştırılıp mahkemeye sunulmasına hükmederek duruşmayı erteledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?