CHP'li Başak, Sakarya'da darp edilen mevsimlik işçilere ulaştı

CHP Konak eski ilçe başkanı Mehmet Şakir Başak Sakarya'ya fındık toplamaya gittiğinde orada darp edilen mevsimlik işçilere ulaştı.

GENEL 05.09.2020, 17:22
CHP'li Başak, Sakarya'da darp edilen mevsimlik işçilere ulaştı

İZ GAZETE- Mardin'in Mazıdağı ilçesinden Sakarya'ya fındık toplamaya giden Demir ailesinin çalıştıkları tarlanın sahibi olduğu söylenen kişiler tarafından saldırıya uğradıkları yönündeki iddialar ve olay anına ait olduğu öne sürülen görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

'BİRLEŞEREK GÜÇLENECEĞİZ'

CHP'li Mehmet Şakir Başak darp edilen aileyle iletişime geçti. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Başak, "Dün sosyal medyada yayımlanmasıyla haberdar olduğumuz, bizi derinden üzen şiddet görüntülerinin üzerine Sakarya'ya mevsimlik işçi olarak çalışmaya giden aile ile iletişime geçtim. Yaşanan olayı birinci ağızdan dinledim. Çalıştıkları sürede işveren tarafından hakarete ve eziyete maruz kaldıklarından dolayı işi bırakmak istemeleri sonucu işveren ve çocukları tarafından şiddete maruz kalmışlar. Aile, zalim ve emek düşmanı olan işverenlerinin yaşattıkları bu elim olaydan sonra Sakarya halkından destek gördüklerini de bildirdiler. Irkçılığın ve şiddetin her zaman karşısında olduğumuz gibi, bu olayı Sakarya halkına mal edenlerin de karşısındayız. Unutulmamalıdır ki; saygı ve rahmetle andığımız Sakaryalı Ali Gaffar Okkan’ın halkın gönlünde edindiği yer ırkçılığa ve şiddete karşı verilecek en güzel cevap, en güzel duruştur. Ey kalbinde iyilik olan insanlar! Birleşelim... Birleşerek güçleneceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız! Dünyayı ancak sevgi ve hoşgörü kurtaracak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?