CHP'li Altıok'tan İnce'ye sert tepki: 'Göstermelik simgesel bir ziyaret yerine...'

CHP'li Akatlı, Madımak Katliamı'nın yaşanmasında rol oynayan göstericilerin de isimlerinin yer aldığı 'anı köşesi'ne Muharrem İnce'nin karanfil bırakmasına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

GENEL 06.09.2020, 00:02
CHP'li Altıok'tan İnce'ye sert tepki: 'Göstermelik simgesel bir ziyaret yerine...'

Muharrem İnce, 'Bin Günde Memleket Hareketi' başlığı altındaki gezisinin ilk adımını Sivas'ta attı. Sivas Bilim ve Kültür Merkezi'ne dönüştürülen Madımak Oteli'ni ziyaret eden İnce, burada anı köşesine karanfil bırakmış, bu hareket pek çok tepkilere sebep olmuştu. Tepki gösterenlerin biri de şair babası Metin Altıok'u Madımak Katliamı'nda kaybeden CHP İzmir eski Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok Akatlı oldu.

Akatlı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Sayın Muharrem İnce Sivas’ta yıllardır katillerimizin adının kaldırılması için mücadele verdiğimiz sözde anı köşesine karanfil koyarak “memleket turuna” başlamış. Katillerin özel afla serbest kalmasına uzanan 27 yıllık adaletsizlik bu normalleştirmeden güç alıyor. Değişim ve adalet için siyasetin sıradanlıktan kurtulması gerek. Göstermelik simgesel bir ziyaret yerine neyle karşı karşıya olduğumuzun bilincinde, ne ile mücadele ettiğini bilerek mesaj veren topluma da örnek olacak bilinç ve farkındalık olmalı" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Cengiz Cansiz 3 hafta önce
bırakın bu suçlamaları gitmese niye gitmedi diyeceksiniz sen kendi işini iyi yap yeter
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?