CHP İl Başkan Yardımcısı Şener Akdemir'den ihale sonucuna tepki!

Mavişehir bölgesinde bulunan Rekreasyon Alanı ve Açık Spor Tesis Alanı’nın ihalesi sonuçlandı. Rekreasyon alanı 51 milyon 900 bin TL, spor tesis alanının ise 60 milyon karşılığında satışı yapılırken CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Akdemir, sosyal medya hesabı üzerinden ihale sonucuna tepki gösterdi.

GENEL 09.07.2020, 22:44
CHP İl Başkan Yardımcısı Şener Akdemir'den ihale sonucuna tepki!

İZ GAZETE- Mavişehir bölgesinde bulunan Rekreasyon Alanı ve Açık Spor Tesis Alanı’nın ihalesi sonuçlandı. Rekreasyon alanı 51 milyon 900 bin TL, spor tesis alanının ise 60 milyon karşılığında satışı yapıldı.

CHP İl Başkan Yardımcısı Şener Akdemir sosyal medya hesabı üzerinden, " Değerli Karşıyakalılar, aşağıda gördüğünüz resimde belirtilmiş parsellerden büyük olanı (21.432 m2) REKRASYON ALANI 25.718.400 TL bedelle, açık artırma yöntemiyle, satışa çıkmış ve artırma sonucunda 51.900.000 TL’ye, küçük olan parsel (10.544 m2) SPOR TESİSİ ve TRAFO ALANI 15.816.000 TL bedelle açık artırmaya çıkmış ve sonuçta 60.000.000 TL’ye kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce satın alınmıştır.

İmar planlarında rekrasyon alanı ve spor alanı olarak işaretlenen bu alana bu paralar neden verillir? Tabi ki de daha sonra plan değişikliği yaptırılarak arazi fiyatını artırmak için.

Satışa engel olmak için tüm imkanları kullanan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'a teşekkür ediyorum. Toplumcu ve kamucu belediyeciliğin önemli bir örneğini vererek satışa engel olmaya çalışmış, satışa engel olamayınca arazileri satın almak için müzayedeye katılmış ve teklif vermiştir. Ancak, arazi fiyatlarının belediye bütçesiyle karşılanamayacak kadar yükselmesi sunucu arazilerin satışı kimliği belirsiz kişilere gerçekleşmiştir. Kentimizin hak ve hukukunu koruyacağı konusunda Karşıyaka Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Dr. Cemil Tugay'a güveniyor ve inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?