Çeşme'de koruluk alanda yangın çıktı

Çeşme'de koruluk alanda belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Havadan ve karadan müdahaleyle yangın söndürülürken, 5 dönüm alan zarar gördü.

GENEL 30.06.2016, 09:05 30.06.2016, 09:48
Çeşme'de koruluk alanda yangın çıktı

Çeşme'nin Mamur Baba Mevkii'ndeki korulukta bugün saat 14.00'te, belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle çam ağaçlarının bulunduğu alandaki yangın, yayıldı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, yangını orman ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine belediyeye ait itfaiye ve orman ekiplerine ait arazözler sevk edildi. Ayrıca 2 söndürme uçağı ve 3 söndürme helikopteri de yangına havadan müdahale etti.

YERLEŞİM YERİ YAKINI OLUNCA KORKUTTU

Yerleşim alanına çok yakın bölgede çıkan yangın, korku yaratsa da rüzgarın ters yönde esmesi ve yangına kısa zamanda müdahale edilmesiyle tehlike oluşmadı. Buna karşın bazı evlerde oturanlar, bahçe hortumları ile bahçelerindeki ağaçların dallarını sulayarak yangının sıçraması tehlikesine karşı önlem aldı. Yangın, ekiplerin çalışmasıyla söndürüldü. 5 dönümlük alan zarar gördü. Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran da yangın bölgesine gelerek incelemelerde bulundu.

Yangının kesin çıkış nedenini belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Yangının, bölgenin imara açılması isteyen kişilerce çıkarıldığı iddiası da dile getirildi. Polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

 

Güneş ATAGÖZ/ÇEŞME (İzmir), (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?