Çepni: 'TARİŞ sendikal örgütlenmeden korkuyor'

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni'nin Meclis Genel Kurulunda yaptığı TARİŞ direnişi konuşması sonrası TARİŞ'ten gelen cevap mektubuyla ilgili HDP'li Çepni bir açıklama yaptı.

GENEL 16.11.2018, 12:08
Çepni: 'TARİŞ sendikal örgütlenmeden korkuyor'

İZ GAZETE - HDP İzmir Milletvekili ve Eş Genel Başkan YardımcıSI Murat Çepni'nin, 14 Kasım Çarşamba günü Genel Kurul'da, sendikalı oldukları gerekçesi ile işten çıkarılmış olan TARİŞ işçilerine ilişkin bir konuşma gerçekleştirmiş, işçilerin taleplerinin kabul edilmesini istemişti.

TARİŞ yönetimi de, Çepni'ye konuya ilişkin bir açıklama gönderdi. 

TARİŞ'in mektubuna ilişkin Çepni sendikanın ve işçilerin iftiraya maruz kaldığını iddia etti. TARİŞ yönetiminin krizin faturasını emekçilere çıkarıldığını ifade eden Çepni açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "TARİŞ'te 7 işçi hukuksuzca işten çıkarılıyor ve TARİŞ yönetimi bu işçilerin sendika üyesi olduklarını bilmediğini söylüyor. İşten çıkartılan 7 işçinin de DİSK'e bağlı Gıda-İş Sendikası üyesi olmaları bir tesadüf müdür? TARİŞ yönetimi gönderdiği mektupla kimi kandırmaya çalışmaktadır? TARİŞ yönetimi ayrıca sendikaya da iftira atmakta, fabrikayı işgal etmeye çalışmakla suçlamaktadır. Durum net. TARİŞ şirketi yandaş sendika dışında işçilerin haklarını savunacak bir sendikal örgütlenmeden korktuğu için bu işçileri işten atmıştır. TARİŞ de AKP Hükümeti gibi krizin faturasını emekçilere ödetmekten yanadır. Bu yüzden sendikal örgütlenmeden korkmaktadır. Biz Halkların Demokratik Partisi olarak işçilerin direnişlerinin yanında yer almaya, taleplerinin karşılanması için her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz."

TARİŞ yönetimi tarafından HDP'li vekil Çepni'ye gönderilen mektup

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
12°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?