Cemaat yurdunda cinsel istismar davası başlıyor

Dikili'deki bir cemaat yurdunda kalan çocukların cinsel istismara uğraması ile ilgi dava 21 Aralık 2018 Cuma günü başlıyor. Veli-Der herkesi davaya sahip çıkarak, çocuklara ve insanlığa karşı duyarlı olmaya çağırdı.

GENEL 19.12.2018, 16:02
Cemaat yurdunda cinsel istismar davası başlıyor

Yaklaşık 1 yıl önce, 20 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen cinsel istismar olayının sanığı Ömer Faruk E. ilk kez hâkim karşısına çıkıyor.

Yurtta temizlik görevlisi olarak çalıştığı belirtilen Ömer Faruk E. halen tutuklu bulunuyor. Sanığın yurtta din öğretmenliği yaptığı da iddia ediliyor.

Birgün'de yer alan habere göre, cinsel istismar davası, 21 Aralık 2018 Cuma günü saat 09.30’da Bergama Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Bergama Şubesi’nce yapılan açıklamada, mağdur ailelere şikâyetçi olmamaları yönünde baskılar yapıldığı, olaya gizlilik gerekçesi ile yayın yasağı getirildiği ve uzun süre dosyaya avukatların bile göremediği belirtildi. Sanığın adeta korunduğu kaydedilen Veli-Der açıklamasında, herkesin davaya sahip çıkarak çocuklara ve insanlığa karşı duyarlı olması istendi.

Veli-Der, Dikili Emek ve Demokrasi Platformu ile yurttaşlar, sorumluların yargılanması ve çocuklara yönelik taciz ve tecavüzlere son verilmesi için, haftalarca Dikili Atatürk Meydanı’nda oturma eylemi yapmışlardı.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
27°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İZ DERGİ
Günün Karikatürü Tümü