Buca’nın tüm renkleri aynı sofrada buluştu

Buca Baptist Kilisesi Pastörü Ertan Çevik farklı siyasi görüş temsilcileri ve dini unsurları kilise bahçesinde düzenlediği kahvaltıda buluşturdu.

GENEL 26.04.2017, 12:43 26.04.2017, 12:43
Buca’nın tüm renkleri aynı sofrada buluştu

Uzun yıllardır görev yaptığı Buca’da her kesimle birleştirici bir rol üstlenen Babtist Kilisesi Pastörü Ertan Çevik anlamlı günde anlamlı bir organizasyona imza attı. Çevik tarafından Kilise bahçesinde düzenlenen kahvaltı, Buca’daki siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra  Buca müftüsü ve Alevi derneği temsilcileri ile baptist cemaati ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getrdi. Buca’daki tüm kesimleri aynı sofrada buluşturan organizasyon tüm Türkiye'ye örnek oldu.

Kahvaltıya Buca belediye Başkanı Levent Piriştina, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Buca Müftüsü Muharrem Gül, CHP İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, MHP İlçe Başkanı Bekir Arnavut, AKP İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Çetin, Buca Alevi kültür Derneği Başkanı Hüseyin Akçay ve bir çok sivil toplum kuruluşunun temsilcisi ile kilise cemaati katıldı. Anlamlı organizasyonu düzenleyen Ertan Çevik, Ülkemizin birlik ve beraberliği bizim için çok önemli. Müslümanıyla, Hristiyanıyla, Yahudisiyle bütün inanç sahipleri olarak hep birlikte ülkemizi ileriye ve geleceğe taşımalıyız. Bu sebeple düzenlediğimiz kahvaltıda bütün inanç önderleri , siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarıyla çok önemli bir mesaj verdiğimizi düşünüyorum. Biz Bucalıyız İzmirliyiz Türkiyeliyiz. Biz hep birlikte ülkemizin birliğinden bütünlüğünden yanayız. devletimizin ve hükumetimizin yanındayız.Hükümetimiz 15 yılda bizler için çok önemli kolaylıklar sağladı.Umarım bu birlikteliğimiz her daim devam eder dedi. Buca Müftüsü Muharrem Gül ve Cem evi başkanı Hüseyin Akçay da organizasyonu düzenleyen Ertan çevik’e teşekkür ederek birlik ve beraberliğimiz perçinlemek için her fırsatta bir kez daha buluşalım ifadelerini kullandılar. Kahvaltının ardından Buca'nın tüm renklerini aynı karede buluşturan hatıra fotoğrafları çekildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?