'Buca'nın İşkur'u' Kazım Yevimli

İzmir'de Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyaset yapan Kazım Yevimli İz Gazete'ye konuştu. Aynı zamanda CHP Buca İlçe Başkanlığı Çağdaş Mahallesi sorumlusu olan Yevimli kendisinin Buca'nın İşkur'u olarak anıldığını belirtti.

GENEL 17.06.2021, 15:41 17.06.2021, 17:00
'Buca'nın İşkur'u' Kazım Yevimli

ROJİN SUBAŞI/İZ GAZETE - Geçmişte ailesinin yaşadığı maddi zorluklar nedeniyle zor bir çocukluk geçiren Kazım Yevimli, kendisinin yaşadığı zorlukları başka aileler yaşamasın diye gönüllülük esasıyla geliştirdiği projede binden fazla insanı işe aldırdı. Bu yıl hedefinin daha da fazla olduğunu da dile getirdi. Aynı zamanda Evka 1 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneği başkan yardımcısı olan Yevimli Siyasetin sokakta yapıldığını söyleyerek şunları söyledi:" Dernek adı altında dar gelirli ailelere erzak, tekerlekli sandalye, hasta ve bebek bezleri ulaştırıyoruz. Hayırseverler bizlere ulaşıyor bizde insanlara ulaştırıyoruz" dedi. İş konusunda da sürekli halkın yanında olduğunu dile getiren Yevimli:" Yakın zamanda İzmir siyasetinde çok iyi yerlerde olacağıma inanıyorum" ifadelerine yer verdi.

'Pandemide kadın personel alımı da yaptık'

Valilik pandemi de, 10 yaşından küçük çocuğu olan kadın personel alımı yapılmayacağını açıklamıştı. Valiliğin bu açıklamasından sonra de geçtiğimiz günlerde serbest bölgeye 25 kadın personel alımı yapıldığını söyleyen Yevimli:" Aynı firmaya 20 kadın personel alımı daha yapacağız. Bunun hazırlığını yapıyoruz. Hiçbir firma şuan kadın personel alımı yapmazken, bizler bu engeli aşıyoruz. Çok şükür, çokta güzel yorumlar aldık değerli büyüklerimizden" diyen Yevimli hiçbir çıkarı olmadığını, bu işi sadece insanlık için yaptığını da dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
29°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?