Bucalı minik ellerle hijyen farkındalığı

Fiziki ve bilişsel gelişimin en verimli olduğu çağlarda tüm çocuklar okul öncesi eğitimden faydalansın diye 10 tane Pırlanta Merkezi ile hizmet veren Buca Belediyesi, 16 Ocak Dünya Hijyen Günü’nde miniklere evrensel hijyen kurallarını öğretti.

GENEL 17.01.2020, 10:10 17.01.2020, 10:12
Bucalı minik ellerle hijyen farkındalığı

Çocuklarda zeka gelişiminin önemli bir kısmının erken yaşlarda gerçekleştiği bilinciyle, okul öncesi eğitim ağını bir kademe yükseğe taşımak için çalışmalar yürüten Buca Belediyesi, önemli günlerde de miniklerde farkındalık yaratmaya devam ediyor. 16 Ocak Dünya Hijyen Günü nedeniyle Kültür Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan 10 Pırlanta Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Çocuklara bu konuda renkli bir sunumla eğitim verilirken, ebeveynlere de konunun önemi anlatıldı.

ÖZ BAKIM BECERİLERİ DE GELİŞİYOR

Okul öncesi eğitim ile yeteneğini keşfeden, fiziksel ve bilişsel gelişimini hızlandıran 3-6 yaş gruplarının aynı zamanda yemek, uyku, tuvalet gibi öz bakım becerilerini de gerçekleştirmesinin sağlandığını aktaran Buca Belediyesi yetkilileri, hijyenin bundan bağımsız olmadığını vurguladı. Temizlik alışkanlığının erken yaşlarda çocuğa kazandırılmasının pek çok avantajı bulunduğunu belirten yetkililer, “Özellikle enfeksiyonların yaşandığı kış aylarında hijyen iki kat önem kazanıyor. Başta el hijyeni olmak üzere çocuklarımıza alışkanlık kazandırdığımızda bulaşıcı hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?