Buca'da Hakan Aysev rüzgarı

İzmir’in kurtuluşunun 97’nci yıl dönümü, Buca’da ünlü opera sanatçısı ve tenor Hakan Aysev'le kutladı

GENEL 10.09.2019, 11:08
Buca'da Hakan Aysev rüzgarı

Kutlamalar Buca Belediye Hizmet Binası’nın önünde toplanan Bucalılar meşaleler ve marşlar eşliğinde yürüyüşe başlandı. Menderes Caddesi üzerinden Kasaplar Meydanı’na doğru ilerleyen kortejde, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç ile birlikte bir kilometrelik dev Türk bayrağı açıldı.

MÜZİK ŞÖLENİ

Yürüyüşün ardından Kasaplar Meydanı’ndaki müzik şöleni, sanatçılar Aliyar Nihan ve Musa Koçer konserleriyle başladı.Sanatçıların performanslarının ardından ünlü Türk opera sanatçısı ve tenor Hakan Aysev sahne aldı. Hakan Aysev, İzmir şarkılarıyla izleyenleri büyüledi. Hakan Aysev konserinin yanı sıra Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde (BBKSM) Özlem Ertuğ & Doruk Çebi Trio’nun sahnesiyle keyifli anlar yaşandı.

'9 EYLÜL İZMİR’İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLERİN AÇTIĞI GÜNDÜR'

Hakan Aysev’in isteği üzerine sahneye gelen Erhan Kılıç, Aysev’le birlikte İzmir Marşı’nı söyledi. İzmir’in yeni yaşını kutlayan Kılıç, “Bugün yalnızca işgalci güçlere karşı attığı ilk kurşunla millî mücadelenin fitilini ateşleyen İzmir’in değil, koca bir ulusun kurtuluş günüdür. Sokaklarda özgürce alınan nefesin, okullarda özgürce verilen eğitimin, camilerde özgürce kılınan namazın ilk günüdür. 9 Eylül İzmir’in dağlarında çiçeklerin açtığı gündür.Bugün bir kez daha İzmirli olmakla, İzmir’de yaşayıp Atamızın ilke ve inkılaplarına sahip çıkmakla büyük övünç duyuyoruz.Tarihimizle gururlanırken, bu şehrin güzelliklerini yok edecek politikalara karşı da sadece İzmir’de değil tüm Türkiye’de var gücümüzle karşı duruyoruz. Çünkü biz İzmirliyiz. İzmirli olmak da bunu gerektirir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?