'Bu ülkenin insanı Atatürk'ten asla vazgeçmez'

KADIN Haklarını Koruma Derneği İzmir Şubesi'nin, 10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk Haftası kapsamında düzenlediği etkinlikte konuşan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Profesörü Ergün Aybars, "Mustafa Kemal Atatürk, akıl, bilim, medeniyet, özgürlük, tam bağımsızlık, Cumhuriyet, demokrasi ve umut demektir. Bu ülkenin insanı dinden ve Atatürk'ten asla vazgeçmez" dedi.

GENEL 11.11.2019, 10:43 11.11.2019, 10:46
'Bu ülkenin insanı Atatürk'ten asla vazgeçmez'

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81'inci ölüm yıl dönümünde, Kadın Haklarını Koruma Derneği İzmir Şubesi düzenlediği etkinlikle Atatürk'ü andı. Etkinlikte konuşan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Profesörü Ergün Aybars, Türk toplumunun Mustafa Kemal Atatürk'e gönülden bağlı olduğunu vurgulayarak, "Mustafa Kemal Atatürk, akıl, bilim, medeniyet, özgürlük, tam bağımsızlık, Cumhuriyet, demokrasi ve umut demektir. Bu ülkenin insanı Atatürk'ten asla vazgeçmez. Tarihin akışını değiştiren büyük insan yalanlarla küçültmek istenirken, bugün imam eleştirilemez kanısı var. İkinci Dünya Savaşı başlamadan önce, Türkiye Cumhuriyeti'nde insanlar hür yaşarken, Avrupa'da Almanya ve İtalya'da faşizm gelmişti. Atatürk demokrasiden vazgeçmedi, kendisi demokrasi kitabı yazdı" diye konuştu.

Kadın Haklarını Koruma Derneği İzmir Şubesi Başkanı Engin Demir ise şunları söyledi; "Bu ülkeye kazandırdıklarından dolayı O'na olan sevgimiz değişmez, değiştirilemez. Atatürk, bu ülkeye şeref ve haysiyeti kazandırmıştır, emperyalizme karşı verdiği savaşla bizlere özgür bir vatandaş yaşamının onurunu bırakmıştır. Devrimler yaparak, aydınlanmayı yaşatmıştır. Kadınlara yasalarla haklarının verilmesi konusunda mücadele veren Atatürk'e Türk kadını olarak namus borcumuz var. Türkiye 1919 yılında nasıl iç ve dış tehditlere karşı mücadele ettiyse bugün de aynı ruhla karşılaştığımız sorunların üstesinden gelebiliriz."

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?