Bornovalı hayvanseverlerden tepki

Bornova ilçesinde yaşayan hayvanseverler, geçmişte hayvan haklarına aykırı eylemlerde bulunduğunu iddia ettikleri, Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne atanan Zeynep Seher Arslan'a, ikinci kez yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Hayvanseverler Arslan'ın görevden alınmasını istedi.

GENEL 25.08.2019, 17:30 25.08.2019, 17:33
Bornovalı hayvanseverlerden tepki

HANDE NAYMAN- Bornova ilçesinde bir grup hayvansever, Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne atanan Zeynep Seher Arslan'a tepki göstermek amacıyla ikinci kez belediye binası önünde bir araya geldi. Yaklaşık 3 yıl önce de aynı görevi yapan Arslan'ın hayvan haklarına aykırı eylemlerde bulunduğunu iddia eden hayvanseverler, geçen mayıs ayında da aynı konuşla ilgili seslerini duyurmak için açıklama yaptıklarını hatırlattı. Grup adına basın açıklamasını okuyan Elif Kamanlıoğlu, "Bizler yıllardır Bornova'da yaşayan, belediye ile ortak çalışarak sokak hayvanlarını koruyan, besleyen, sahiplendiren gönüllüleriz. Yıllar önce sokak hayvanlarına karşı hukuka ve vicdana aykırı eylemleri yüzünden görevden alınan Veteriner Hekim Zeynep Seher Arslan, yeni belediye başkanımız Mustafa İduğ tarafından yeniden Veteriner İşleri Müdürü olarak göreve getirilmiştir. Seçim sonrası yapılan bu görevlendirmeye karşı tarafımızca bir eylem düzenlenmiş, Başkan Mustafa İduğ şahsın görevden alınacağına dair söz vermiştir. Ancak, bugüne kadar verilen sözler tutulmamıştır" dedi.

'SESSİZ KALMAYACAĞIZ'

Türkiye genelinde hayvan haklarına yönelik farkındalığın arttığını belirten Kamanlıoğlu, "İzmir'de de yeni dönemde birçok belediye hayvan hakları konusunda çağdaş, vicdanlı projeler üretmeye başlamışken, Bornova Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İduğ'un taleplerimizi görmezden ve duymazdan gelmesi kabul edilebilir değildir. İleri gitmektense gerilemek Bornova gibi güzide bir ilçeye yakışmamaktadır. Bizler de Bornova halkı ve seçmenler olarak, Bornova'nın sokak hayvanları konusunda gerilemesine izin vermeyeceğimizi Sayın Başkanımız Mustafa İduğ'a buradan yeniden hatırlatıyoruz. Sayın Mustafa İduğ'un sözüne güvenerek sessizliğini koruyan bizler, bugünden itibaren sessiz kalmayacağımızı haykırıyoruz" diye konuştu. Kamanlıoğlu, Arslan'ın bir an önce görevden alınmasını talep ettiklerini söyledi.

Hayvanseverler açıklamanın ardından belediyenin önünden ayrıldı.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208