Bergama rehberlere ev sahipliği yapacak

İZMİR'in Bergama İlçesi'nde üçüncüsü gerçekleştirilen 'Bergama Seni Çağırıyor' projesi ile 15 Nisan'dan itibaren 45 rehber kent merkezini gezecek.

GENEL 05.04.2016, 17:22 05.04.2016, 17:32
Bergama rehberlere ev sahipliği yapacak

Bergama Belediyesi ile Bergama Ticaret Odası'nın birlikte düzenledikleri 'Bergama Seni Çağırıyor' projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bu yıl 3'üncüsü yapılacak olan projenin bilgilendirme toplantısı CHP'li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper'in katılımıyla, Bergama Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıya Bergamalı turizmciler, oda başkanları ve çok sayıda esnaf katıldı. Bergama Seni Çağırıyor projesinin İzmir'de ciddi ses getirdiğini belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "15 Nisan'da İzmir'den yaklaşık 45 rehber Bergama'ya gelerek kent merkezini, tarihi arasta çarşısını, Kale Mahallesi'ndeki tarihi evleri ve sokakları gezecekler. UNESCO birimindeki arkadaşlarımız da onlara rehberlik edecek. Hep birlikte iyi organize olursak Bergama için güzel çalışmalar yapabileceğimizi düşünüyorum" dedi. Başkan Gönenç; Galenos Müzesi projesi ile sadece objelerin ya da materyallerin sergilendiği klasik bir müze değil, interaktif çalışmalarında yer alabileceği bir müzeyi yaşama geçireceklerini dile getirdi. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile Galenos adına bir tıbbi bitkiler bahçesi oluşturacaklarını vurgulayan Gönenç, "Sera ve açık ortamlarda, içerisinde bir araştırma merkezinin olduğu bir alanı yaratmayı istiyoruz. İki projenin de ilçe turizmine büyük katkı sunacağını düşünüyoruz" dedi.

Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ise Bergama Seni Çağırıyor projesinin kentin iç turizmine katkı sağlamak amacı ile gerçekleşen bir proje olduğunu söyledi.

""

BERGAMA (İzmir), (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?