'Berat Albayrak ve Zarrab' konulu habere erişim engeli

Tele1'in, "Sarraf'ın kuryesi konuştu: Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, Zarrab'a banka hesabı açtırdı" şeklindeki haberlerine erişim engeli getirildi.

GENEL 23.09.2020, 23:03
'Berat Albayrak ve Zarrab' konulu habere erişim engeli

İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği'nin 23 Eylül 2020 tarih ve 2020/6329 sayılı kararına göre "Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Zarrab'a banka hesabı açtırdığı yönündek habere erişim engeli getirildi.

Tele1'in "Sarraf'ın kuryesi konuştu: Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, Zarrab'a banka hesabı açtırdı" haberi engellendi. (CUMHURİYET)

Yorumlar (1)
İsmini belirtemeyecek kadar korkak olan ziyaretçi 1 ay önce
Şimdi yorumlara da erişim engeli getirsinler, onlar engelledikçe rezillikleri daha da çok dikkat çekiyor ama farkında bile değiller.
İşte o haber (erişim engeli olan samanyoluhaber sitesinden):


Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) İran’a uyguladığı ambargoyu deldiği gerekçesiyle Mart 2016’ta tutuklanan İran asıllı Reza Zarrab’ın kuryesi Adem Karahan, yaklaşık 20 milyar dolarlık kara para aklama olayında “Türk hükümetinin de işin içinde” olduğunu söyledi.

courthousenews.com sitesine ilk İngilizce röportaj veren kurye Karahan, Reza Zarrab’ın içinde bulunduğu kara para ağıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın Zarrab’ın planına karıştığını belirten Karahan, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Zarrab’a banka hesabı açtırdığını ve Zarrab’ın kendisine “Türk yetkililer de işin içinde. Korkulacak hiçbir şey yok.” dediği iddiasında bulundu. Karahan ayrıca, Zarrab’ın kendisine bu konuda güvence verdiğini de sözlerine ekledi. Adem Karahan, Zarrab adına çantalarda para ve altın taşıdığını, daha sonra bu işin büyüdüğünü ve ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarının bu şekilde delindiğini söyledi.

Bu haberin yayılmasının ardından AKP yönetimi yine erişime engel yoluna başvurdu. İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği söz konusu haberlere erişim yasağı getirdi.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?