'BENYAPTIM' proje üyeleri kermeste buluştu

Bornova'da bir alışveriş merkezinde Anneler Günü etkinlikleri kapsamında üç gün süreyle düzenlenen kermese, koordinatörlüğü İzmir Ticaret Borsası tarafından yürütülen TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun 'BENYAPTIM' Proje Grubu üyeleri el işi ürünleri ile katıldı.

GENEL 15.05.2019, 12:47 15.05.2019, 12:53
'BENYAPTIM' proje üyeleri kermeste buluştu

BENYAPTIM Proje Grubu üyelerinin el emeği ürünlerinin sergilendiği standı TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, Başkan Yardımcısı Zeynep Öner ve İcra Kurulu Üyeleri ile birlikte İzmir Ticaret Borsası Başkanlık Danışmanı Dr. Pınar Nacak ziyaret etti. Kermesi değerlendiren TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu başkanı Aysel Öztezel, el emeği ürünler üreten kadınların bu gibi etkinliklerle desteklenmesinin girişimciliğin artması ve daha iyi seviyelere gelmesi anlamında oldukça değerli olduğunu ifade ederek, "BENYAPTIM Projesiyle 2011 yılından bu yana kadınlarımızın emeklerine hak ettikleri değeri vermek için çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda fuarlara katılım, kermes, sergi gibi organizasyonlarda sık sık yer alarak kadın girişimciliğinin yaygınlaşması için etkinlikler düzenliyoruz" dedi.

BENYAPTIM PROJESİ NEDİR?

TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu önderliğinde yapılan çalışmalar sonucu 2011 yılında hayata geçen BENYAPTIM Projesiyle e-ticaret sitesinde kadınların el emeğinin değerlendirilmesi, kadın girişimciliğinin desteklenmesi, onlara 'Siz yapabilirsiniz' ana temasıyla cesaret vermek için çıkılan yolda, üye sayısı giderek artıyor ve üyeler her geçen gün isim ve ürünleriyle tanınmaya başlıyor. Projenin sürdürülebilirliği kapsamında üyeler için ürünleriyle ticarete girme imkânı yaratılırken, başarılı olan üyeler yurt dışında düzenlenen fuarlara katılmaya da hak kazanıyor.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?