Beko, bu kez İz Tv'de gündeme getirdi: Sağlık teknikerleri atama bekliyor!

Özgür Coşkun ile Politik’İz programına konuk olan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko sağlık teknikerlerinin sesi oldu. Daha önce verdiği birçok soru önergesi ile konuyu gündeme getiren Beko, İz Tv’de katıldığı programda yine sağlık teknikerlerinin sorunlarına değindi.

GENEL 26.01.2021, 15:07 26.01.2021, 16:22

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko İz Tv’de katıldığı programda anestesi teknikerleri, odyometristler, ağız ve diş sağlığı teknikerleri, diyaliz, radyoloji ve eczane teknikerlerinin yaşadıkları sorunları gündeme getirdi.

Türkiye’de 80 bin mezunu olan anestezi tekniker ve teknisyenlerinin de atama bekledikleri çağrısını dile getiren Beko, “Geçtiğimiz günlerde odyometristlerle ilgili soru önergesi verdim. Diğer sağlık çalışanlarının bu alanda görev yaptıkları bilgisi de bize gelmişti. Ağız ve diş sağlık teknikerlerinin yaklaşık mezun sayısı 25 bin kişi olmasına rağmen kamuda toplam alım sayısı 2 bin civarda kaldığını sordum. Eczane teknikeri olan arkadaşlarımızın sıkıntılarına dair soru önergesini de sundum. Cevabımızı da aldık. Bürokratik engellerle henüz aşı olamadıklarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordum. Bu sorun çözüldü. Salgın süreciyle birlikte sağlık personelinin yükü ağırlaşmıştır. Anestezi tekniker sayısı 80 bine ulaşmışken, 2020-21 seneleri içerisinde 5 bin kişilik kadro açmayı taahhüt etmişlerdi. En az 5 bin kişi alınması gerektiğini düşünüyorum” dedi

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?