Bayır, Meclis'e Karaburun'daki balık çiftliklerini sordu

Tacettin Bayır, Karaburun Yarımadası’nda yaklaşık 4 milyon metre kare yapılmak istenen tek projeli balık çiftliklerini sordu.

GENEL 11.05.2017, 14:13 11.05.2017, 14:13
Bayır, Meclis'e Karaburun'daki balık çiftliklerini sordu

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, meclisteki soru cevap kısmında Karaburun Yarımadası’nda halkın istememesine rağmen, yaklaşık 4 milyon metre kare yapılmak istenen tek projeli balık çiftliklerini sordu. Bayır Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kararını tekrar gözden geçirmesini isteyerek, illa yapılacaksa başka bir alanın tespit edilerek, farklı bir yerde balık çiftliğinin yapılmasını talep etti.

Bayır, ''İzmir Karaburun Yarımadası’nda yaklaşık 4 milyon metre kare yapılmak istenen tek projeli balık projelerinin; bütün muhtarlar, sivil toplum örgütleri, kent konseyleri karşı çıkarken; denizlerimizin kıyılarımızın kirletilmesi, doğanın yok edilmesi, bitirilen turizm’in daha da bitirilmek istenmesi, halka rağmen, rant adına yarımadanın kirletilmesine, izin vermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın bu kararını gözden geçirmesini, illa yapılacaksa başka bir alanın tespit edilerek, farklı bir alanda bu balık çiftliğinin yapılmasını talep ediyoruz. Yapılmak istenen tek projeli balık çiftliklerine; bütün muhtarlar, sivil toplum örgütleri, kent konseyleri karşı çıkarken; denizlerimizin kıyılarımızın kirletilmesi, doğanın yok edilmesi, bitirilen turizm’in daha da bitirilmek istenmesi, halka rağmen, rant adına yarımadanın kirletilmesine, izin vermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Çevre Şehircilik Bakanlığının bu kararını gözden geçirmesini, illaki yapılacaksa başka bir alanın tespit edilerek, farklı bir alanda bu balık çiftliğinin yapılmasını talep ediyoruz.'' dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
11°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?