Başkan Soyer'den çarpıcı açıklamalar: Dijitalize olmamız gerektiğini düşünüyorum!

İzmir Düşünce Topluluğu’nun düzenlediği, ‘Değişen Dünyada ve Türkiye’de Siyaset’ temasında gerçekleşen canlı yayına bağlanan Başkan Tunç Soyer, “Yerkürenin ritminin değişmesi nedeniyle mevcut duruma, verili hale odaklanmak ve buradan yeniyi çıkartmak konusuyla ilgili hem verili hali doğru anlayabilmek için hem buradan belki de yeniyi daha kolay yakalayabilmek için dijitalize olmak gerekiyor diye düşünüyorum. Yani dijitalliği, teknolojiyi çok daha yoğun bir biçimde kullanmak, daha iyi anlamak ve bunu çok daha güçlü bir enstrüman olarak kullanmak gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.

GENEL 19.12.2020, 15:27 19.12.2020, 15:37
Başkan Soyer'den çarpıcı açıklamalar: Dijitalize olmamız gerektiğini düşünüyorum!

İZGAZETE- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Tunç Soyer, İzmir Düşünce Topluluğu tarafından düzenlenen, Sosyolog Engin Önen’in moderatör olduğu KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır’ın konuk olduğu canlı yayına bağlandı. ‘Değişen Dünyada ve Türkiye’de Siyaset’ temasında gerçekleşen programda konuşan Başkan Soyer önemli açıklamalarda bulundu.

‘DİJİTALİZE OLMAMIZ GEREKİYOR’

Başkan Tunç Soyer’in açıklamaları şöyle:
“Yerkürenin ritminin değişmesi nedeniyle mevcut duruma, verili hale odaklanmak ve buradan yeniyi çıkartmak konusuyla ilgili hem verili hali doğru anlayabilmek için hem buradan belki de yeniyi daha kolay yakalayabilmek için dijitalize olmak gerekiyor diye düşünüyorum. Yani dijitalliği, teknolojiyi çok daha yoğun bir biçimde kullanmak, daha iyi anlamak ve bunu çok daha güçlü bir enstrüman olarak kullanmak gerekiyor diye düşünüyorum. Bunu yaparken de bu alçakgönüllü medeniyet meselesinde iyi, doğru ve güzel diye tarif etti Bekir Bey. Bu hakikaten son derece mütevazi bir arayış. Belki bir tık daha ötesi demokrasi ve onun değerleri olabilir. Sonuçta bu değişen yerkürenin ritminde konumlanacağımız yer alçakgönüllü ve mütevazi bir nokta olabilir diye düşünüyorum. Yani iyi, doğru ve güzel arayışı belki demokrasinin erdemleri üzerinden tekrar bir arayış başlatılması hem üretim ilişkilerinin konusunda yeni tarifler getirmemizi mümkün kılabilir hem de sadece mülkiyet ilişkilerini tarif eden kuramlardan daha derin daha önü açık bir noktaya bizi taşıyabilir. Örneğin Harari’nin ya da benzer birçok fütüristin tarif ettikleri değişiyor, meslekler değişiyor, birçok şey değişiyor. Bugünün bile meselesi artık bu oldu. Kısacası bu değişen dünya, bu değişen ritim aslında bizi belki de bizi bir miktar geriye götürüyor, neyin peşinde koşmak gerektiği konusunda. Ama ben bunun bu alçakgönüllü ve mütevazi tarifler üzerinden şekillenebileceğini düşünüyorum. Ama bunu yaparken de mutlaka çok daha fazla teknoloji yapmamız gerektiğini ancak böyle yaparsak daha iyi anlayacağımızı, öğreneceğimizi hem de buna uygun çözümleri doğru ve zamanında, yerinde üretebileceğimizi düşündüm. Dolayısıyla umudu büyütmek ancak böyle olacak diye düşündüm.”

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
M. Girgin 8 ay önce
Çağımız bilişim çağı. Gelecek bu alanda yetkinleşmekte. Dünya 4.sanayi devriminde. Biz hala sayısallaşmaktan söz ediyoruz. Dünya artık “sayısal” bir dünya. Sayısal göçmenlerle bu iş zor. Yönetiminizi ve çevrenizi sayısal yerlilerle donatın. O zaman söylediklerimi daha kolay anlarsınız.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
29°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?