''Barolar asla vazgeçmeyecek, biat etmeyecek!''

İzmir Barosu birçok kesimden tepki alan çoklu baro düzenlemesinin Adalet Komisyonu’nda kabul edilmesi ve ardından TBMM Genel Kurulu’na sevk edilmesini protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı gerçekleştiren Avukat Özgür Yılmazer; ''Barolar vatandaşların sesi, insan haklarının sesi. Barolar tek adam sistemine karşı o yüzden sesimizi kısmak istiyorlar. Her ne kadar bizi engellemeye çalışsalar da barolar asla vazgeçmeyecek teslim olmayacak biat etmeyecek'' dedi.

GENEL 09.07.2020, 13:39 09.07.2020, 13:45
''Barolar asla vazgeçmeyecek, biat etmeyecek!''

ÖZLEM KARA /İZ GAZETE  - Hukukçuların, yurttaşların ve birçok sivil toplum kuruluşunun itiraz etmesine rağmen Adalet Komisyonu’nda kabul edilen ve TBMM Genel Kurulu’na sevk edilen çoklu baro düzenlemesine karşı bugün İzmir Barosu Adalet Sarayı’nda basın açıklaması yaptı.

İzmir Adliyesi Merkez Bina C kapısı önünde yapılan açıklamayı gerçekleştiren Avukat Özgür Yılmazer;

“Bizler mücadele etmeye her koşul ve şartta devam edeceğiz. Baroların seslerini kısmak ve işlevsiz hale getirmek istiyorlar. Çünkü barodan korkuyorlar. Barolar vatandaşların sesi, insan haklarının sesi. Barolar tek adam sistemine karşı o yüzden sesimizi kısmak istiyorlar. Her ne kadar bizi engellemeye çalışsalar da barolar asla vazgeçmeyecek teslim olmayacak biat etmeyecek.

İZMİR BAROSU ANKARA'YA GİDİYOR

Bugün seksen ilden tüm barolar Ankara’ya doğru illerinden yola çıktılar. Biz de bugün saat 15.00'te sosyal tesislerinin önünden Ankara’ya çıkmak için servis kaldıracağız. Tüm vatandaşlarımızı ve meslektaşlarımızı mücadelemize destek vermek için Ankara'ya bekliyoruz.'' sözlerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?