Banu Özdemir iddianamesi Fuat Uğur'u bile isyan ettirdi: 'Bunun neden suç olduğunu bana biri anlatsın'

AKP ile yakınlığı bilinen Türkiye Gazetesi'nde yazar olan Fuat Uğur, İzmir'de cami provokasyonuyla ilgili Banu Özdemir hakkında 3 yıl hapis istemiyle iddianame düzenlenmesini tepki gösterdi.

GENEL 04.06.2020, 22:38
Banu Özdemir iddianamesi Fuat Uğur'u bile isyan ettirdi: 'Bunun neden suç olduğunu bana biri anlatsın'

Hükümet yanlısı olarak bilinen Türkiye Gazetesi'nde yazar olan Fuat Uğur, İzmir'de camilerden 'Çav Bella' çalınması provokasyonu sonrası tutuklanan geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir hakkında 3 yıl hapis istemiyle iddianame düzenlenmesine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Fuat Uğur, "Eğer bilmediğim bir şey varsa diye marj bırakıyorum ama İzmir CHP Yöneticilerinden Banu Özdemir'in tweeti,sadece yapılanı, yani İzmir'de camilerde Bella Çav çalındığını duyurmak ve bunu İl Müftülüğü'nün de dikkatine sunmaktan ibaretti. Bunun neden suç olduğunu bana biri anlatsın. Yani bu iğrenç eylemi yapan o muydu? Bu mu tespit edildi? Ya da görüntüleri organize olarak ona mı gönderdiler ve bunu yapanları öğrenmek isteyen savcılıkla-emniyetle işbirliği yapmayı mı reddetti? Bilsek çok iyi olacak?"

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?