Aydın Özcan'dan adliyenin bölünmesine tepki

İzmir Eski Baro Başkanı Avukat Aydın Özcan, Farklı bölgelerde bulunan adliyelerin bir yerde toplanması için açık çağrıda bulundu.Eski Baro Başkanı Özcan, Bölge Adliye Mahkemesi’nin henüz faaliyete sokulmamış kısmının da bir an önce faaliyetini geçmesi gerektiğini söyledi.

GENEL 25.02.2020, 15:24 25.02.2020, 16:51
Aydın Özcan'dan adliyenin bölünmesine tepki

İZGAZETE -  Eski Baro Başkanı Av. Aydın Özcan, mahkemelerin bölünmesi avukatların duruşma takibini zorlaştırdığını söyledi. Özcan, ''İzmir’de artık altı adet adliyemiz var, İzmir’de avukat olmak, duruşma takip etmek o kadar çok zorlaştı ki, meslektaşlarımız o adliyeden bu adliyeye koşuşturmaktan mesleklerini adeta gereği gibi yerine getiremiyor. Yeni açılan Bölge Adliye Mahkemesi’nin bir bölümü faaliyette, bir bölümü faaliyete sokulmamış, faaliyete geçmesi için de herhangi bir çalışma görünürde yok. Eski Bölge Adliye mahkemesi binası kiralanmış bakanlık yüklü kira ödemeye devam ediyor. Bayraklı Adliyesi üçe bölünmüş, Karşıyaka adliyesi de üçe bölününce meslektaşlarımız da gün içinde altı ayrı adliyede can hıraç koşuşturmaya müvekkillerinin hakkını aramaya, adalet, hukuk hizmeti vermeye çabalıyor.''

Karşıyaka’da Aile, sulh ve asliye hukuk mahkemeleri, Çiğli eski Belediye binasına, İş mahkemeleri icra mahkemeleri ve daireleri Karşıyaka çarşı içerisinde. Karşıyaka merkez adliyede Ağır ceza sulh Asliye mahkemeleri ve savcılıklar… Bayraklı bölge adliye mahkemesi de İstinaf mahkemeleri, tüketici iş mahkemeleri, Asliye ticaret ve sulh mahkemeleri vergi ve idare mahkemeleri ile icra daireleri Eski bölge adliye mahkemesine ise Asliye hukuk mahkemeleri taşındı. Avukatlar 6 parçaya bölündü.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
17°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?