'Atı alanın Üsküdar’ı geçip geçmediğini herkese göstereceğiz'

Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 2.Bölgede devam ettiği İlçe ziyaretlerinde, Menemen ve Çiğli örgütleriyle bir araya geldi.

GENEL 20.03.2018, 16:42
'Atı alanın Üsküdar’ı geçip geçmediğini herkese göstereceğiz'

CHP İzmir İl Yönetiminin ziyaretlerin 5. Etabındaki ilk durağı Menemen oldu. İl Başkanı Yücel ve Yönetimi Menemen’de CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve partililer tarafından karşılandı.

TAKLAK: MENEMEN SEÇİME HAZIR

Ziyaretim Menemen ilçe örgütü için çok önemli olduğunu dile getiren CHP İlçe Başkanı Taklak yaptığı konuşmada “Bugün il başkanımız ve yönetimimizi ilçemizde ağırlamaktan çok mutluyuz. Menemen ilçe örgütü olarak ilçemizde her kesimle yakın temastayız. Ziyaretlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Şimdi parti içi eğitimlerimizi başlatıyoruz. İster normal tarihinde olsun, ister baskın seçim olsun Menemen olarak seçimlere hazırız. Bu çalışmalarımızı, 4 dönemdir Belediye Başkanlığımızı yapan, CHP Bayrağını Menemen’de dalgalandıran Sayın Tahir Şahin büyük desteği ile gerçekleştiriyoruz. İl örgütümüzün yapacağı planlamalar doğrultusunda Menemen’de yeni başarılara imza atmaya hazırız” dedi.

ŞAHİN: ATI ALANIN ÜSKÜDARI GEÇMEDİĞİNİ GÖSTERELİM

İl Yönetiminin ilçe binasında gerçekleşen ziyaretinde konuşan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’de 1999 seçimlerinde kimse beklemezken seçimleri örgütün birliği sayesinde kazandıklarını söyleyerek, şunları ifade etti.

Bugün il başkanımız ve örgütümüzü ağırlamaktan onur duyuyoruz. Kongrelerimiz ve kurultaylarımızın ardından yapılan bu ziyaretler partimizi seçime hazırlama ve birlik ziyaretleridir. İzmir Cumhuriyetçidir ve demokrasi düşkünüdür. Partimize hep destek vermiştir. Ancak tabi bizler rehavete kapılmadan çalışıyoruz. Tek derdim var sadece Menemen’de değil, İzmir’in 30 ilçesinde de yerel yönetimlere CHP bayrağını dikmektir. Menemen zor bir ilçedir.1999’da Menemen’de yerel seçimleri ilk kazandığımızda anketlerde yüzde 20 oranında geride gözüküyorduk. Peki, nasıl kazandık, çünkü örgütümüzde müthiş bir birlik ve dayanışma yaşandı. Seçimi örgütün birliği sayesinde kazandık. Bugünde bu birliği sağlayıp kazanacağımızdan hiç şüphem yok. Biz öylesine birlik olup birbirimize kenetleneceğiz ki, birilerinin söylediği gibi, Atı alanın Üsküdar’ı geçip geçmediğini herkese göstereceğiz.

YÜCEL: ERKEN ADAYLIK AÇIKLAMALARINI DOĞRU BULMUYRUM

Menemen ziyaretin de partililere seslenen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’de konuşmasına, Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Şehit düşen İzmirli Jandarma Uzman Çavuş Sergen Çakmak’ı anarak başlarken, ziyaretlerin daha çok ilçe örgütlerini dinlemeyi ve koordinasyonu sağlamayı hedeflediğini belirterek, seçim çalışmalarına odaklanmışken, yerel ve genel seçimlerle ilgili erken aday adaylığı açıklaması yapılmasını doğru bulmadığını ifade etti. Yücel şunları söyledi

Menemen’de sizlerle birlikte olmak il yönetimimiz için çok anlamlı. Bugün daha çok sizleri dinlemek için buradayız. Seçimler olsun olmasın cumhuriyeti korumak yüceltmek en büyük görevimiz. Parti içi demokrasi yarışlarımızın partimize ve bu mücadelemize zarar vermemesi gerekiyor. Seçimlere daha uzun bir süre varken, bazı arkadaşlarımızın aday adaylıklarını açıkladığını duyuyoruz. Bunu çok doğru bulmadığımı söylemek istiyorum. Şimdi yapılacak çalışmalarda önceliğin bireysel çıkarlarda değil, bir dava adamı olarak mücadele etmekte olması gerekiyor. Menemen ilçemiz bizlerin çok uyumlu çalıştığı, çalışmalarından memnun olduğumuz bir ilçemiz. Bizim en büyük hedefimiz yerel seçimlerde 30 ilçemizi ve Büyükşehir belediyemizi kazanmak. Referandum da İzmir’de yaşadığımız başarıyı yerel ve genel seçimlerinde de yaşamak istiyoruz. Cumhuriyet, demokrasi, çağdaş ve aydın bir Türkiye hayali kuran tüm vatandaşlarımızın desteğini alacağımıza inanıyoruz. Kayıp 8 ilçemizle ilgili özel çalışmalar ve pozitif ayrımcılık uygulayacağız. Bu ziyaretlerden çıkacak yeni çalışma şekillerimizi de sizlerle paylaşacağız.

CHP İZMİR’İN 2.DURAĞI ÇİĞLİ OLDU

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İl Yönetiminin Menemen’in ardından 2. durağı CHP Çiğli İlçe Başkanlığı oldu. Ziyarette Yücel ve İl Yönetimini CHP Çiğli İlçe Başkanı Selim Utku Gümrükçü, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve kalabalık bir partili grubu karşıladı. Ziyaretin kendisi ve ilçe örgütü adına çok özel olduğunu söyleyen ilçe başkanı Gümrükçü, şunları söyledi.

GÜMRÜKÇÜ: BUGÜN BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN

Sayın İl Başkanım, değerli Yöneticilerim Çiğli İlçe Başkanlığımıza hoş geldiniz. Bugün bizim için önemli bir gün. Sevgili dostum ve arkadaşım, birlikte yarıştığımız ama hiç kavga etmediğimiz Sayın İl Başkanım Deniz Yücel’i ve il yönetimimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Çiğli’ de mahalle çalışmalarımızı çok uzun süredir sürdürüyoruz. Çiğli olarak ne zaman yapılırsa yapılsın seçimlere hazırız. Birliğimiz ve uyumumuz sayesinde il başkanlığımızla birlikte etkili çalışmalar yapacağız. İlk seçimlerde demokrasi düşmanlığına, hukuksuzluğa ve zorbalığa tüm Türkiye’de son verecek gücümüz ve birliğimiz var. Sayın il başkanımız ve yönetimimize güveniyor, her zaman yanlarında olacağımızı bildirmek istiyorum

ARSLAN: BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ

Ziyarette hazır bulunan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’da kısa bir konuşma yaparak “Sayın İl Başkanım İlçemize hoş geldiniz. İlçe örgütümüzle iç içeyiz ve her zaman örgütümüzün yanındayız. İlçe başkanımızla ve örgütümüzle birlikte çalışıyoruz. Seçimlerde başarılı olacağımıza inancım tam. Bizde küskünlük olmaz, birlikte çalışıp mücadele edeceğiz. Tüm İl Yönetimimizi selamlıyor başarılar diliyorum” dedi.

YÜCEL: TEK ADAM İKTİDARINA DUR DEME VAKTİ

Çiğli ilçe örgütünün canlılığını ve birliğini görmekten çok mutlu olduğunu ifade eden il başkanı Deniz Yücel’de konuşmasında, kongreler ardından yakalanan uyuma ve söylem birliğine vurgu yaparak şunları söyledi.

Çiğli’de böylesine canlı ve birlik içinde bir örgüt görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kongrelerimizi ve Kurultaylarımızı tamamladık. Ne mutlu bizlere ki, kongrelerimizin ardından hiçbir ayrışma yaşamadan, uyum ve birlik içinde Türkiye ve partimiz için çalışıyoruz.Kongrelerimizin ayrışma getireceğini uman siyasi rakiplerimizin bu umudu boş çıktı. Kendi demokrasimizi işlettik ve demokratik yarışlarımızdan daha da güçlenerek ve gençleşerek çıktık. Şimdi mücadelemiz ülkemize demokrasiyi getirmek. Artık tek adam yönetimine dur demeli ve bu mücadeleye CHP olarak önderlik etmeliyiz. Kimseyi dışlamadan, herkese ulaşarak ve mücadelemizi anlatarak çalışmalıyız. Çiğli’ de Utku başkanımız ve yönetimi zaten iyi çalışıyor. Bu çalışmaların artarak devam edeceğini biliyorum. Bizim parti olarak iktidara giderken, örgüt olarak da söylem birliğimiz olması gerekiyor. Genel Başkanımızın ve genel merkez yöneticilerimizin söylemleriyle ters düşmemeliyiz. İlçe örgüt ziyaretlerindeki görüş alışverişimizin ardından, yol haritamızı güncelleyerek sizlerle paylaşacağız. İlçe danışma kurullarımızın başlatılması talimatlarını verdik. İl Danışma kurulunda da örgütümüzle buluşup genel bir değerlendirme yapacağız. Çiğli ilçe örgütümüzün bugün yakaladığı uyumu ve heyecanını görmekten çok mutlu oldum, tüm Çiğli örgütümüze İlçe Başkanımız Utku Gümrükçü’nün şahsında sevgi ve saygılarımı sunuyor, birlikte başaracağımıza inanıyorum.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?