Atatürk ve çocukları bu sergide

Konak Belediyesi'nin Neşe ve Karikatür Müzesi'nde Uşakizade Köşkü Müdürü Ahmet Gürel'in Henri Benazus koleksiyonundan arşivlediği ve Mustafa Kemal Atatürk'ün yaşamının farklı dönemlerinde çocuklarla bir arada olduğu anları gösteren 'Atatürk ve Çocuklar' konulu fotoğraf sergisi açıldı.

GENEL 23.04.2016, 10:54 23.04.2016, 11:53
Atatürk ve çocukları bu sergide

Bilinmeyen ve yayınlanmamış fotoğraflardan oluşan sergi büyük ilgi gördü. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi kapılarını ziyaretçilere açan sergi konuklarına duygu dolu anlar yaşattı. Sergiyi gezenler hem 23 Nisan coşkusunu yaşadı hem de Atatürk'ü andı. Koleksiyonunda yer alan fotoğraflardan yaptığı seçkiyle 'Atatürk ve Çocuklar' sergisinin açılmasını sağlayan Ahmet Gürel, Atatürk'ün çocuklarla her zaman güçlü bir iletişimi olduğunu belirtti. Sergilenen fotoğrafları Konak Belediyesi'ne armağan da eden Gürel, "Atatürk çocuğu olmamasına rağmen, çocukları o kadar çok sevmiştir ki onlara, dünyanın ilk ve tek resmi Çocuk Bayramını armağan etmiştir" dedi.

15 Mayıs'a kadar açık olacak Atatürk ve Çocuklar sergisinde Ulu Önder'in çıktığı yurt gezileri sırasında çocuklarla çekilmiş fotoğraflarının yanı sıra manevi çocuklarıyla olan fotoğrafları da yer alıyor.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208