Atatürk'e 'işbirlikçi subay' yakıştırması yapan yazara bir tepki de İzmir Barosu'ndan!

23 Nisan'ın kutlandığı dakikalarda Twitter hesabından Atatürk'ü ima ederek 'işbirlikçi subay' yakıştırması yapan Fatih Tezcan'ın sözlerine İzmir Barosu'ndan sert tepki geldi.

GENEL 24.04.2020, 09:01 24.04.2020, 09:15
Atatürk'e 'işbirlikçi subay' yakıştırması yapan yazara bir tepki de İzmir Barosu'ndan!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ve TBMM'nin açılışının 100. yılının kutlandığı 23 Nisan’da Fatih Tezcan'ın Twitter hesabından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ima ederek yaptığı paylaşım büyük tepki çekti.

Tezcan'ın Atatürk'ü işaret ederek "İşgal edilen bir ülkenin subayı, Düşmana 1 mermi atmak yerine, Devlet ve Meclis varken, Farklı şehirde ‘Paralel Meclis’ kuruyor ve hem Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir deyip hem Millet’e 1 kez bile sormadan işgalcilerin tüm emellerini yapıyorsa, Bu subay bir işbirlikçidir." sözleri tepkileri de beraberinde getirirken 'Fatih Tezcan' başlığı Twitter’da uzun süre konuşuldu.

Yaşananların ardından İzmir Barosu da konuya ilişkin sert bir açıklama yaptı.

‘Fatih Tezcan isimli müptezel şahıs…’

Barosu’nun açıklaması şöyle; ‘’Ulusal kurtuluş mücadelemizin demokrasi ve çoğulcu düşünce ile taçlandığı 23 Nisan 1920'nin 100. yıldönümünde, gücünü siyasal islamcıların kurucu iradeye olan düşmanlığından alan Fatih Tezcan isimli müptezel şahsın, yüzbinlerce kişinin takip ettiği sosyal medya hesabından Cumhuriyetimizin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk'e ismini vermekten de korkarak "işbirlikçi subay" yakıştırması yaptığını büyük öfke ile öğrendik.

Bu önemli günde dünyanın gördüğü ilk anti emperyalist bağımsızlık savaşının tüm tarihi gerçekliğini çarpıtarak İngiliz kuklası padişahın temsil ettiği Osmanlı'ya devlet, fiilen işletilmez hale getirilmiş olan Meclis-i Mebusan'a meclis, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne ise "paralel" deme küstahlığını gösteren bu şahsa halkımız gerekli cevabı vicdanında verecektir.

Ancak kamuoyuna duyurmak isteriz ki, İzmir Barosu "istiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşülen" hiçbir anda geri adım atmayacak, "iktidara sahip olanlar gaflet, dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunsalar bile" 112 yıllık onurlu mirası uyarınca, üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmekten çekinmeyecektir.

Bu vesile ile "adı geçen müptezel zat" hakkında gerekli hukuki işlemleri ivedilikle başlatacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Cumhuriyetimiz ve anti emperyalist mücadele tarihimiz asla sahipsiz değildir.’’

Yorumlar (5)
kerim hasanoglu 1 yıl önce
ak ve itleri,bunlara oy verenin geçmişini sikeyim.bunlara ülkenin hazinesini,fabrikalarını teslim eden haysiyetsizler.sinsice olan biteni seyrediyorlar.kurbanda bu ibineleri ........
Haydar. 1 yıl önce
Bu orospuçocuğu nerede adresi falan bellimi? Bu ibineyi bi sikelim sonrada onu alsancak Bornova sokağında bedavaya abaza kulamparalara promasyon olarak. Verelim sonrada ensar vakfındaki onu bu şekle sokan kocalarına geri gönderelim.Özlemiş onları küçükken sıkıp sikip bu şekle sokmuşlar ..özlemiştir hocalarını
orucu kim tutuyor. 1 yıl önce
cebinde parası olup,istedigini alıp dolabına koymuş 15 saat sonra tıka basa yiyenmi ,ömür boyu kıt kanaat geçinen,hayatında mükellef bir sofrayı kendisine ve ailesine kuramadan göçüp gidenlermi oruç tutuyor.fakir zaten 12 ay zorunlu,kısıtlı oruçlu durumda.kapitalist sistemin rahatının güvenligi içinmi acaba oruç.. Din, fakirler zenginleri öldürmesin diye vardır. Napolyon Bonapart.
ergün yıldız 1 yıl önce
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.Şuanda 57 yaşındayım.YANİ MUSTAFA KEMAL’İN RAHMANA ERİŞTİĞİ YAŞTAYIM.
57 yaşında olup donunu bağlayamayanların,Kaldırımda yürümeyi bilmeyenlerin,bu ülkeye ağaç dahi dikmeyenlerin,
Bir ömrü ülkesi için harcayan hasta yatağından kalkıp Hataya gidenCumhuriyetimizin kurucusu.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E bir duayı çok görenlerin yaşadığı günümüzde Gazi Mustafa Kemal’i nasıl anlatayım.
Cahilliğime verin lütfen..
Hangi cepheyi, hangi kongreyi, hangi toplantısını,NASIL ANLATAYIM.
Ben Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ne kadar anlatsam eksik kalır.."RABBİM" mekanını cennet eylesin.Nur içinde yatsın.
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm "ALLAH" Senden Milyon Kez Razı Olsun
Muhammet Ali 1 yıl önce
Atatürk büyük bir lider bütün dünya kabul etmiş ve meydanlarına heykelini dikmiştir. Bunu kabul etmeyen içimizdeki hainlere fazla itibar vermeyin önemsemeyin çünkü bunlar Dini de kullanıyor Atatürküde kullanıp prim yapıyorlar.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
19°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?