Askıda ekmek kampanyasında 50 bin ekmek dağıtıldı

Basmane'deki, Basmane Fırını'nın yoksul insanlar için başlattığı 'askıda ekmek' kampanyasına bugüne kadar 50 binden fazla ekmek bağışı yapıldı.

GENEL 12.10.2016, 08:39 12.10.2016, 11:46
Askıda ekmek kampanyasında 50 bin ekmek dağıtıldı

Kentin sürekli göç alan ve yoksul bölgelerinden olan, mültecilerin de barındığı yerlerden Basmane semtinde sürdürülen askıda ekmek kampanyası, burada yaşayanlar için umut oldu. Aylar önce başlayan kampanyaya bugünü kadar hayırsever vatandaşlar, 50 binin üzerinde ekmek bağışı yaptı. Devam eden kampanya çerçevesinde ekmek bağışları sürüyor, yoksul insanların da karnı doyuyor.

Askıda ekmek kampanyası başlatan tarihi Basmane Fırını işletmecisi Yusuf Demir, semte Suriyeli göçmenlerin de gelmesiyle ihtiyaç sahibi olan insanların sayısında büyük artış yaşandığını belirterek, "Sadece ekmekle beslenerek günlerini geçiren yüzlerce insan var. Aylar önce başlattığımız askıda ekmek kampanyasına hayırseverler duyarsız kalmadı. Kendine bir ekmek alan bir ekmek de askıya bağışlıyor. Şu anda 50 bin ekmek bağışını aştık. Askıda ekmek kalmadığında biz fırın olarak kendi bütçemizden katkı koyuyoruz. Ekmeğe muhtaç olan bir insana yok demek insanlık adına mümkün değil. Destek devam ettikçe bu işsiz insanların ve çocuklarının karnı doyacak" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?