Anaokulu öğrencisi Erkeç: 'Bir fidan dikip doğaya nefes olun'

İzmir’de üst üste gelen orman yangınlarına çözüm bulmak adına Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Orman İzmir buluşmasına birçok vatandaş katıldı. Bunlardan biri olan anaokulu öğrencisi Doğa Erkeç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kürsüye davet etmesiyle İzmirlilere seslendi. “İzmir'de yaşayan 358 bin Atatürk çocuğu arkadaşlarımın her biri adına bir fidan dikip doğaya nefes olmanızı öneriyorum” ifadelerini kullanan Erkeç, orada bulunan vatandaşlardan büyük alkış topladı.

GENEL 31.08.2019, 11:36 31.08.2019, 11:41

 İZ GAZETE- İzelman Anaokulları öğrencileri, dün gerçekleşen Efem Çukuru'ndaki Orman İzmir buluşmasına katıldı. Anaokulu öğrencisi Doğa Erkeç,  İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer'in kürsüye daveti ile tüm katılımcılara seslendi.

‘ORMANLAR YANDI VE RENGİNİ SİYAHA BIRAKTI’

Kürsü’de konuşan Doğa Erkeç, "Ben bütün arkadaşlarımın adına buradayım. Burada gördüklerim beni çok üzdü. Ormanlar yandı ve rengini siyaha bıraktı. Bütün yanan ağaçları geri dikmek istiyorum. Geleceğim için ağaçsız, ormansız, böceksiz ve hayvansız doğa istemiyorum. İzmir'de yaşayan 0-6 yaş grubu 358 bin Atatürk çocuğu arkadaşlarımın her biri adına bir fidan dikip doğaya nefes olmanızı öneriyorum” diyerek büyük alkış topladı.

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, alkışlayanlara katılarak,  “Ne kadar güzel söyledin, çok teşekkür ederiz” dedi.

‘DOĞA VE 358 BİN ATATÜRK ÇOCUĞUNUN HER BİRİYLE GURUR DUYUYORUM’

İzelman Genel Müdürü Burak Alp Ersen, Doğa’nın konuşmasını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak, “Sadece İzelman yöneticisi olarak değil, bir İzmirli olarak, bir ülke sevdalısı olarak ve her şeyden önce bir insan olarak, Doğa ile ve arkadaşı 358 bin Atatürk çocuğunun her biriyle gurur duyuyorum. Biliyorum ki Atatürk çocukları var oldukça ne İzmirimiz ne de Türkiyemiz hiçbir olumsuzluğa boyun eğmeyecektir. Bir olup, birlik olup tüm badireleri omuz omuza atlatacaktır. Bize düşen, Doğa'nın önerisini görev kabul etmektir. Haydi! Şimdi herkes görev başına…” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208