Ambulans giremedi, sedyeyle koştular!

Alsancak'ta fenalaşan bir hasta için geldikleri Kıbrıs Şehitleri Cadesi'ne, metal dubalar yüzünden ambulansla giremeyen sağlık görevlileri, hastayı almak için sedyeyle koşuşturmak zorunda kaldı.

GENEL 22.06.2016, 09:19 22.06.2016, 11:03
Ambulans giremedi, sedyeyle koştular!

Alsancak'ta Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nin Bornova Sokağı ile Limana uzanan bölümünde, taşıt giriş çıkışını engellemek için konulan metal dubalar, acil durumlarda insan hayatı için büyük risk yaratıyor. İhbar üzerine bir hasta için bu caddeye 112 ambulansı, duba engeli ile karşılaştı. Zamanla yarışan sağlık personeli, bu engel aşılamayınca sedye ile koşarak hastaya ulaşabildi. Hastayı sedyeye alan sağlık görevlileri tekrar aynı yoldan geri dönerek, vatandaşların arasından sedyeyi itip, hastayı ambulansa getirdi ve hastaneye doğru yola çıktı.

""Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde oturanlar ve burada işyerleri bulunan esnaf, bu duruma tepki göstererek, "Her gün binlerce İzmirlinin alışverişe geldiği Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde birçoğu anahtarla açılan metal dubalar var. Ancak görevlinin bulunmadığı sırada yaşanacak bir yangın, kaza gibi olaylarda itfaiye ve ambulansın bu caddeye girmesi imkansız hale geliyor.İşte bugün yaşanan bunun en çarpıcı örneği diyerek" tepki gösterdi.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?