'Altınordu'da Türkiye'nin geleceğini gördüm'

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Tunç Soyer, ziyaret ettiği Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) çocuklarla tek tek el sıkışarak tanıştı, onlarla birlikte fidan dikti, kümeste yumurta topladı ve unutulmaz bir günün sonunda “Altınordu’da Türkiye’nin geleceğini gördüm” dedi.

GENEL 05.03.2019, 09:27
'Altınordu'da Türkiye'nin geleceğini gördüm'

Bu yıl Nisan ayında altıncısı düzenlenecek U12 İzmir Cup için “Başkanlığım döneminde Uluslararası U12 İzmir Cup’ı İzmir’in Dünya Kupası haline getireceğiz” diyen Soyer, gördüğü tablodan çok etkilendiğini ifade etti. ALFA’daki turunda U12 Takımı oyuncusu Muhammed Emin Arslan’ı yanından ayırmayan Soyer, Organik Tarım Alanı’nda fideleri kendi elleriyle toprağa dikerken, Passence adı verilen ve ülkemizde sadece Altınordu’da bulunun 360 derecelik özel futbol alanınla da yakından ilgilendi.

Soyer, “Altınordu, sadece İzmir’in değil ülkemizin örnek bir kulübü. Bugüne kadar çok şey okudum ama gelip görmek, burayı yaşamak gerekiyor. Çünkü buranın kapısından içeri girdiğiniz andan itibaren bir felsefeyle yüz yüze geliyorsunuz. İyi futbolcuyu herkes yetiştirebilir, ancak iyi insan ve iyi vatandaş olmayı öğretmek adanmışlık gerektirir. Altınordu’da adeta ülkemizin geleceğini gördüm, gençlerin gözündeki ışığı gördüm ve bu topraklarda doğduğum için bir kez daha gurur duydum” dedi.

Soyer’in ziyaretinden duyduğunu memnuniyeti dile getiren Başkan Özkan ise şunları söyledi; “10 yılı aşkın bir süredir, bu toprakların çocukları için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu süreçte tek isteğimiz manevi destek görmek oldu. Soyer’in çocuklarla güzel iletişimini seyretmek bizim için her şeyden daha fazla değerli.”

Başkan Özkan, Soyer’e üzerinde geçmişten bugüne Altınordu armalarının bulunduğu özel çerçeveyi hediye ederken, Soyer de kendisine “İyi Birey” olmanın önemini belirten bir plaket ile kitaplar takdim etti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?