AKP'li Koştu'nun hediyesi tepki topladı: 'Kendini ne zannediyor?'

Bergama'nın AKP’li Belediye Başkanı Hakan Koştu, 137 mahalle muhtarına içinde kendi resminin de bulunduğu çerçeve hediye etti. Bazı muhtarlar bu durumu “Bir belediye başkanının, muhtarlıklara kendi çerçevesinin asılması isteğiyle ilk kez karşılaşıyoruz” cümleleriyle yorumladı.

GENEL 03.08.2020, 22:52
AKP'li Koştu'nun hediyesi tepki topladı: 'Kendini ne zannediyor?'

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, belediye tarafından Bergama Kültür Merkezi’nde (BerKM) düzenlenen toplantıda 137 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. Bergama İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı’nın da katıldığı toplantıda belediye ve resmi kurumların müdür ve daire amirleri de hazır bulundu.

DOĞALGAZ VE TOKİ BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI

Pandemi sonrası mahalle muhtarları ile yapılan ilk toplantıda muhtarlar vatandaşların sorunlarını aktardılar. Ardından toplantıya katılan muhtarlara İZMİRGAZ tarafından 2,5 yıl önce başlatılan doğalgaz çalışmaları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan TOKİ sosyal konutları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Toplantı çıkışında ise muhtarlara belediye çalışanları tarafından hediye paketi dağıtıldı. Hediye paketlerini açan muhtarlar Atatürk’ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Hakan Koştu’nun çerçevelenmiş fotoğraflarıyla karşılaştılar.

Fotoğraf: Bergama Belediyesi sosyal medya hesabından

BİZE FOTOĞRAF DEĞİL HİZMET LAZIM 

Verilen paketlerden çıkan çerçeveleri yorumlayan bazı muhtarlar; “Bizim bildiğimiz, devlet dairelerine Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün yanı sıra Cumhurbaşkanlarının fotoğraflarının asılması uygulaması vardır. Zaten asıyoruz da. Ama bunların arasına dâhil olmak isteyen bir belediye başkanına ilk kez rastlıyoruz. Koştu kendini ne zannediyor? Bize Sayın Koştu’nun fotoğrafı değil, köyümüze yapacağı hizmetler lazım. Niye kendi fotoğrafını hediye etme gereğini duydu bilmiyoruz. Üstelik böyle bir talebimiz olmamıştı” dediler.

KAYNAK: AJANSBAKIRÇAY

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?