Adnan Saygun usta şefleri ağırlayacak

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası kurucusu ve orkestra şefi Hikmet Şimşek anısına Devlet Senfoni Orkestrası 14 Ekim Cuma günü saat 20:30 Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde bir anma konseri gerçekleştirecek.

GENEL 11.10.2016, 11:09 11.10.2016, 11:22
Adnan Saygun usta şefleri ağırlayacak

Bu çok özel gecenin şefliğini dünyaca ünlü Vakhtang Matchavariani yaparken solist olarak piyanoda Alexander Toradze, İzmir Devlet Senfoni Orkestrasına eşlik edecek. Programda Ulvi Cemal Erkin Köçekçe, D. Shostakovich 1 no’lu piyano konçertosu ile 5 no’lu senfonisi  çalınacak. Bu çok özel gecenin biletleri internet üzerinden (www.biletinial.com) Alsancak ve Karşıyaka D&R’larda ve konserin yapılacağı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezinden Cuma gününe kadar alınabilir.

Vakhtang Matchavariani sayıları sekseni aşan ve aralarında; Londra Filarmoni Orkestrası, Londra Kraliyet Filarmoni Orkestrası, Staatsorchester Stuttgart, St.Petersburg Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası, Moskova Filarmoni Orkestrası, St.Petersburg Filarmoni Orkestrası, Rusya Radio & TV Orkestrası, Halle Orchestra Manchester, SSCB Devlet Senfoni Orkestrası, Rus Bolshoi Senfoni orkestrası, Belçika Ulusal Senfoni Orkestrası gibi pek çok ün yapmış orkestraları yönetti.

Toradze, dünyanın önde gelen orkestraları ile birlikte,  Amerika’da New York Philharmoni orkestrası, The Metropolitan Opera Orchestrası, Boston, Chicago, Cleveland, Cincinnati, Philadelphia, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Minnesota, Montreal, Baltimore ve Washington D.C. Symphoni orkestraları ile çaldı. Toradze son olarak oldukça kritik olarak değerlendirilen, Shostakovich’in piyano konçertosunu, şef Paavo Jarvi ile Frankfurt radyo orkestrası ile birlikte kaydetmiştir.

 
Yorumlar (0)
banner96
banner177
16°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?