Adalet ve Demokrasi Paneli yarın

KARŞIYAKA Belediyesi, Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında, Türkiye'nin yakın tarihinde suikaste kurban giden aydınların yakınlarını panelde buluşturacak. Panel 22 Ocak Cuma günü (yarın) saat 19.00'da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek.

GENEL 21.01.2016, 13:26 21.01.2016, 12:29
Adalet ve Demokrasi Paneli yarın

Panelin moderatörlüğünü Madımak Oteli'nin yakılmasıyla yaşamını yitiren Metin Altıok'un kızı, CHP Parti Meclisi üyesi ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı yapacak. Konuşmacı olarak; eski Kültür Bakanı, CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Işık Kansu, Madımak'ta yitiririlenlerden şair Dr. Behçet Aysan'ın kızı, yazar ve dramaturg Eren Aysan, 2002'de öldürülen Dr. Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu katılacak. Türkiye'deki demokrasi ve adalet mücadelesi ve bu yolda karşılaşılan zorluklar masaya yatırılacak.


KİMLER KATILACAK?

Etkinliğe, konuşmacıların yanı sıra Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali, Dr. Necdet Bulut'un eşi Neşe Erdilek, Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil'in kızı Deniz Tütengil, İlhan Erdost'un kızı Alaz Erdost, Turan Dursun'un oğlu Abit Dursun, Musa Anter'in oğlu Dicle Anter, Nesimi Çimen'in oğlu Mazlum Çimen, Onat Kutlar'ın kızı Filiz Kutlar, Metin Göktepe'nin ablası Meryem Göktepe, Avukat Yusuf Ekinci'nin oğlu Sertaç Ekinci, Hrant Dink'in kardeşi Orhan Dink ve Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan da katılacak.
İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?