AB Büyükelçisi'nden HDP İzmir'e taziye ziyareti: Korkunç saldırıyı kınıyorum!

AB Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut, HDP İzmir İl Başkanlığı’na yapılan saldırıda öldürülen Deniz Poyraz için taziye ziyaretinde bulundu. Landrut ziyarette yaptığı açıklamada, “İzmir’de HDP merkezine yapılan bu korkunç saldırıyı kınamak için bulunuyorum. Buradan kurbanın ailesine saygılarımı sunmak istiyorum. Ayrıca HDP yetkililerine de en içten taziyelerimi sunuyorum” dedi.

GENEL 21.06.2021, 14:06 21.06.2021, 14:11
AB Büyükelçisi'nden HDP İzmir'e taziye ziyareti: Korkunç saldırıyı kınıyorum!

Gizem TABAN/İZ GAZETE- Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Başkanlığı’na 17 Haziran 2021 tarihinde yapılan silahlı saldırıda Onur Gencer adlı saldırganın Deniz Poyraz isimli genç kadını öldürmesi sonrasında HDP İzmir İl Örgütü’ne taziye ziyaretleri sürüyor. Son olarak Avrupa Birliği (AB) Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut HDP İzmir İl Başkanlığı’na taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, HDP İzmir İl Eş Başkanları; Kadir Baydur ve Besriye Tekgür ile il yöneticileri de yer aldı. HDP heyeti ile il binasını gezen Büyükelçi Landrut, binada bulunan Deniz Poyraz Anı Köşesi’ne de taziye dileklerini yazdı. Büyükelçi, saldırıya ilişkin basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olaydan ötürü duyduğu üzüntüyü dile getirdi. HDP İzmir İl Eş Başkanı Besriye Tekgür de yapılan saldırının yalnızca HDP’ye değil tüm Türkiye halkına ve demokrasiye yapıldığını belirtti.

‘SALDIRIYI KINIYORUM’
AB Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut, ziyarette basınn mensuplarını yaptığı açıklamada, “İzmir’de HDP merkezine yapılan bu korkunç saldırıyı kınamak için bulunuyorum. Buradan kurbanın ailesine saygılarımı sunmak istiyorum. Ayrıca HDP yetkililerine de en içten taziyelerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İKTİDARA ‘SÖYLEM’ MESAJI
HDP İzmir İl Eş Başkanı Besriye Tekgür de, “Büyükelçimize dayanışma için çok teşekkür ediyoruz. Aslında yapılan saldırı sadece HDP’ye ya da Deniz yoldaşımıza yapılmadı, tüm Türkiye halkına ve demokrasiye yapıldı. Bundan sonra da umarız iktidar ve etrafındakiler dilini ve muhaliflere karşı söylemlerini daha dikkatli kullanırlar. Bu saldırıların sadece HDP’ye olmadığını, tüm demokrasi güçlerine, tüm muhaliflere olduğunu belirtmiş olayım” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
26°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?