7.Sınıf öğrencisi Efe Tamaz: 'Üretim olmadan kalkınma olmaz'

CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle koltuğunu 13 yaşındaki Efe Tamaz’a bıraktı. 7.sınıf öğrencisi Tamaz, “Yetkim olsaydı ülkemdeki işsizlik sorununu çözerdim. İnsanların elinden tutar, üretime yönlendirirdim. Üretim olmadan kalkınma olmaz” dedi.

GENEL 23.04.2019, 12:45 23.04.2019, 13:00
7.Sınıf öğrencisi Efe Tamaz: 'Üretim olmadan kalkınma olmaz'

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99.yılı sebebiyle CHP Buca İlçe Yöneticileri, Gençlik ve Kadın Kolları Çevik Bir Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Cumhuriyet Halk Partisi Buca İlçe Başkanlığı koltuğuna da Mehmet Emin Yurdakul Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencisi 13 yaşındaki Efe Tamaz oturdu.

'TAŞ YIĞINLARI ARASINDA ÇOCUKLARA YEŞİL ALAN YOK'

Heyecanlı olduğu gözlenen Efe Tamaz, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyor ve özlüyorum” dedi. Yetkisi olsa neler yapmak istediğini anlatan Tamaz, “Eğer ülkemde bir şeyleri değiştirme gücüm olsaydı öncelikle çarpık kentleşmenin önüne geçmek isterdim. Taş yığınlarından oluşan binaların arasında çocuklar için yeterli bir oyun alanı yeşil alan yok. Şehirlerde yeşil alanlar ve parklar planlardım. Böylece tüm çocuklar özgürce koşup oynayabilirdi. Sokak arkadaşlığını da yaşayabilirdik”

‘GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇARDIM’

Türkiye’de en büyük sorunun işsizlik olduğuna dikkat çeken Efe Tamaz, “En büyük hayalim ülkemdeki işsizlik sorununa çözüm bulmaktır. Uzun yıllar derslerini çalışmış okumuş başarılı olmuş kişilerin elinden tutarak üretime yönlendirirdim. Üretim olmadan kalkınma olmaz.  Gençlerin önünü açarak sanayi, tarım, eğitim gibi birçok toplumsal alanda ülkemize taze kan, can gelmesini sağlardım. Ülkemizin refah düzeyini yükseltmek anne babaların alım gücünü arttırmak isterdim” diye konuştu.  Çocuklara yönelik hayallerini anlatan Tamaz, son olarak boş zamanların değerlendirilmesine dikkat çekerek, “Çocukların yetenek ve becerilerini dikkate alıp bu yönde kurslar ve sosyal aktivitelere yönlenmesi gerekiyor. Hem ders yılı hem de yaz tatillerinde boş zamanlar büyük önem taşıyor. Hobilerimiz bizi geliştiriyor” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
30°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?