5 litre zeytinyağı çalıp evi yaktılar

Torbalı'daki tek katlı müstakil bir evde, kimsenin bulunmadığı sırada yangın çıktı. Mahalle sakinleri yangını büyümeden söndürürken; evdeki 5 litrelik zeytinyağı ile 3 kiloluk zeytinin çalındığı, ayrıca yangının kundaklama sonucu çıktığı anlaşıldı.

GENEL 27.06.2016, 14:58 27.06.2016, 16:07
5 litre zeytinyağı çalıp evi yaktılar

Düverlik Mahallesi'nde bulunan müstakil tek katlı bir evde, geçen perşembe günü yangın çıktı. Mahalle sakinleri yangına müdahale etti. İhbar üzerine gelen itfaiye, yangını söndürdü. Jandarmanın yaptığı incelemede, evin arka penceresinin korkuluklarının kesildiği ve konuttaki 5 litrelik zeytinyağı ile 3 kiloluk zeytinin çalındığı anlaşıldı. İtfaiye ekipleri, yanıcı madde dökülerek evin kundaklandığını belirledi. Olay yerine gelen ev sahibinin ağabeyi İbarhim Kutük, evin kundaklanmasına tepki gösterdi.

Düverlik Mahallesi doğumlu olan ancak işi gereği İzmir merkezde oturan mobilyacı, 58 yaşındaki Hüseyin Kütük, evde 50 bin liralık zarar olduğunu belirtti. Kütük, "100 liralık hırsızlık yaptılar ama bana zararları çok büyük oldu. Madem zeytini ve zeytinyağını çaldınız, evi neden yakıyorsunuz? Evimi yakan hırsızların bir an önce bulunmasını istiyorum" dedi. 

Gökhan YALKALK/TORBALI(İzmir), (DHA) 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
28°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?