45 Günlük Selma bebek, annesiyle birlikte cezaevine gönderildi

45 günlük bebeği ile tutuklanan Sümeyra Gökhan, Aliağa Kadın Cezaevi’ne gönderildi. Baba Hasan Gökhan’ın ise sorgusu sürüyor.

GENEL 18.01.2019, 16:05
45 Günlük Selma bebek, annesiyle birlikte cezaevine gönderildi

Karabağlar’da Sümeyra Gökhan 45 günlük bebeği ile tutuklandı. Annesiyle birlikte Aliağa Kadın Cezaevi’ne gönderilen Selma bebek için milletvekilleri ve insan hakları aktivistleri tepkilerini dile getirdi.

Eşi ile birlikte baba Hasan Gökhan’ın sorgusu devam ederken, bir açıklama yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sabah yaptığı paylaşımda, İzmir Karabağlar Polis Merkezi’nde gözaltına aĺınan Sümeyra Gökhan’ın 45 günlük bebeği var. 45 günlük bebek annesini umarım tutuksuz yargılarlar. Yargı hukuksuz icraatlarına bir yenisini eklemez. Savcı ve hakimler de hukuka uymalı, yargı siyasallaşmamalı” diyerek Adalet Bakanı’na tepki gösterdi.

Anne Gökhan ve Selma bebeğin tutuklanmasından sonra ise Gergerlioğlu, yine bakanı ve bakanlığı etiketleyerek, “Utanın, utanın! Yine anne bebek tutuklandı. Sümeyra Gökhan bugün Bayraklı Adliyesindeki mahkemesinde tutuklanarak ‘Bebeği’ ile beraber Ali Ağa Kadın cezaevine gönderildi. Bu bebeklerin çiğnenen hakkının altından hiç kimse kalkamaz” ifadelerini kullandı.

GAZETE FERSUDE

Yorumlar (0)
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü