'Zafer insanlığın olacak, barış kazanacak'

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bornova Atatürk Mahallesi Cemevi’nde düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Aşure Günü’nde hemşerileriyle buluştu.

GENEL 16.10.2016, 12:07 16.10.2016, 12:14
'Zafer insanlığın olacak, barış kazanacak'

Aşure Günü etkinliklerinde hemşerilerinin dualarına ortak olan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır yaptığı konuşmada; “İmam Hüseyin ve 72 şehidimiz ile tarih boyunca zulme karşı duran, özgürlük adına, kardeşlik adına şehit olan herkesi rahmetle, saygıyla, özlemle anıyoruz. Bugün burada sağlanan şey; güzel bir birliktelik, kardeşlik ve dostluk. Aşure birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, adaletin, zülme karşı dik duruşun bir simgesidir. Zalimin zulmüne karşı mücadelemiz sonsuza kadar devam edecek. Zafer insanlığın olacak, barış kazanacak” ifadesini kullandı.

“ZULMÜN ÖNÜNDE DİMDİK DURAN, SEVGİNİN ÖNÜNDE EĞİLEN KUŞAKLAR!”

Aşure günlerinin birlik ve beraberliğe katkı sağladığını ifade ederek sözlerine devam eden Sındır, “Zulme ve faşizme karşı bir olmak, iri olmak, diri olmak zorundayız. Kararlı ve inançlı olmak zorundayız. Ancak bu sayede insana insan gibi değer verilmesini sevgiyi hoşgörüyü, birliği, beraberliği ve kardeşliği yaşayabiliriz, yaşatabiliriz. Tarihten gelen değerlerimizi günümüzün demokratik değerleri ile harmanlayarak örgütlü toplumun temellerini geliştireceğiz. Zulmün önünde dimdik duran, sevginin önünde eğilen, barış ve kardeşlik türkülerini dilinden düşürmeyen kuşaklar yetiştireceğiz. Anadolu’nun bizlere öğrettiği bin yıllık kardeşlik ve Cumhuriyetimizin kazandırdığı yüz yıllık pratik ile bunu hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

""“AYRILIKLARI BİR KENARA BIRAKACAĞIZ”

Aydınlık bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceklerini söyleyen Sındır, “Bizi bölmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz. Yurttaşlarımızın demokratik, laik, sosyal hukuk devletinde yaşamalarını sağlayacağız. Atatürk ilke ve devrimleri ışığında Cumhuriyet’imizi yükselteceğiz. Ayrılıkları bir kenara bırakacağız. Çağdaş uygarlığı yaşayacak, yaşatacak; vatandaşlarımızın aş ve iş sahibi olduğu, huzurlu bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Anadolu’muzun kadim topraklarında yaşayan tüm yurttaşımıza dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın sahip çıkacağız” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?