'Açlık grevinden haberi olmayan bir Başbakan var'

Gününde CHP Konak İlçe Örgütü Başkanı Mehmet Şakir Başak ile, 15 Temmuzdan bugüne gelen süreçte işleyen hukuksuzluğu değerlendirdik.

GENEL 12.05.2017, 16:52 12.05.2017, 17:30
'Açlık grevinden haberi olmayan bir Başbakan var'

Tugay Can/ İz GazeteGörevlerinden uzaklaştırılan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 66. Gününde CHP Konak İlçe Örgütü Başkanı Mehmet Şakir Başak ile, 15 Temmuzdan bugüne gelen süreçte işleyen hukuksuzluğu ve bu hukuksuzluğun tavan yaptığı iki eğitimcinin açlık grevini, CHP Konak Örgütü olarak bu konuda neler yaptığını konuştuk.

“Bizim şöyle bir görüşümüz vardı 16 Temmuz sabahı demokrasiye ikinci bir darbe vurulmuştur. Bu tarz uygulamalar darbe döneminde bile olmamıştır.” diyen Başak, bu hukuksuzlukların ekmek mücadelesinde olan insanların, açlık grevlerine başvurmak zorunda kalmalarına sebep olduğunu vurguladı.

Konak İlçe Örgütü olarak bu konunun peşini bırakmayacaklarını, çeşitli eylemlerin içinde olacaklarını vurgulayan Başak  “Biz işin bu noktaya geleceğini düşünmüyorduk. Fakat iş ciddi boyutlara geldi, dolayısıyla siyasi bir tavır gösterilmesi gerekir.” açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?