1 ölüm, organ bağışı, 3 hastaya umut

Ödemiş'te, geçirdiği beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Sevin Gülez'in bağışlanan organları üç hasta için umut oldu.

GENEL 04.12.2016, 02:43 04.12.2016, 15:51
1 ölüm, organ bağışı, 3 hastaya umut

Ödemiş'teki evinde fenalaşan 75 yaşındaki Sevin Gülez, geçen 30 Kasım'da Ödemiş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavisi süren Gülez'in beyin ölümü gerçekleşti. 

Ailesi, Gülez'in organlarının, nakil bekleyen hastaları yeniden hayata bağlaması için bağışlama kararı aldı. Ailenin kararının ardından Ödemiş Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörlüğü durumu Ulusal Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi'ne bildirdi. 

Genelkurmay Başkanlığı tarafından tahsis edilen askeri uçakla İstanbul'dan İzmir'e gelen ekipler, buradan da karayoluyla Ödemiş'e ulaşarak Sevin Gülez'in böbrekleri ve karaciğerini yapılan operasyonla aldı.

""Sevim Gülez'den alınan böbreklerden biri Antalya Medical Park Hastanesi'ne, diğer böbreği ile karaciğeri ise İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi'ne uçakla gönderildi.

Ödemiş Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Ziya Yurdakonar, Sevin Gülez'in yakınlarının örnek bir davranış sergilediğini belirtip, teşekkür ederek, "Bu durumun herkese örnek olmalı. Tüm vatandaşlarımız organ bağışına davet ediyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?