Nasır'dan CHP ziyareti

Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır ve bağlı derneklerin başkanları CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel'i ziyaret etti, sektörün sorunlarını anlattı.

EKONOMİ 27.01.2016, 12:55 27.01.2016, 11:59
Nasır'dan CHP ziyareti

CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, inşaat sektörünün Türkiye'nin büyümesinde en önemli sektör olduğunu aktardı. CHP olarak müteahhitlerin sorunlarının çözümünde aktif rol oynamaya hazır olduklarını bildiren Yüksel, meslek odaları ve müteahhitler arasında kurulacak diyaloğun da hem İzmir hem de İzmirliler açısından olumlu olacağını dile getirdi. İzmir'in gelişmesi ve kentsel dönüşüm açısından İzmirli müteahhitlere büyük görevler düştüğünü söyleyen Yüksel, kentsel dönüşümün parti olarak kendi öncelikleri de olduğunu belirtti.

İzmirli müteahhitlerin Türkiye'nin diğer illerine oranla yaklaşık hazır betonu 1 m3'de 60 TL daha pahalıya kullandığına dikkat çeken Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, çimento firmalarının hem çimentonun tozunu İzmirlilere soluttuğunu hem de diğer illere oranla Betonu daha pahalıya sattığını söyledi. Yıllardır inşaat sektörünün çimento fabrikalarının şehir dışına çıkarılmasına karşıymış gibi bir algı oluşturulduğunu ifade eden Nasır “Biz müteahhitler olarak çimento firmalarının İzmir dışına çıkarılmalarını istiyoruz. Şehrin dışına daha iç kısımlara taşınmaları gerekiyor. STK'lar da burada tavırlarını koymalı. İzmirliler bu firmaların çimento tozlarını yutmak zorunda değil. Daha sağlıklı bir İzmir için gerekli adımlar atılmalı" dedi.

İzmirli müteahhitlerin kentsel dönüşümde de büyük sorunlarla boğuştuğuna dikkat çeken Nasır, “Kent küçük küçük parsellerden oluştuğu için arsa üretilemiyor. Bu konuda hem yerel belediyler hem de ilgili bakanlık harekete geçmeli. Belediyeler ve hükümet el ele vererek ortaklaşa bu sorunu çözmeli" dedi.

Meslek odalarının Büyükşehir Belediyesinin yaptığı planlara itirazları sonucu İzmir'de inşaat yatırımlarının durma noktasına geldiğini vurgulayan Nasır, İzmir'i ve İzmirlileri mahkum ettiklerini önesürdü.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (9)
Ferhan Tokul 3 yıl önce
Sloganımız ARABADAN İN, BİSİKLETE BİN. Daha yaşanabilir bir Dünya icin, gelecek nesillere eksoz dumanıyla değil ulaşım araci olarak bisiklet kullanımını arttırmak teşvik etmek sağlıklı bir yaşam ve bu yaşama sevincini aşılamak icin , evde oturup depresyona girip antidepresan kullanıcısı olmaktansa bisiklete binip bakış açısımizi değiştirmek ruhumuza dans ettirmek daha pozitif bir hayat görüşü fiziksel aktivite için daha fazla oksijen icin bisiklete binmeyi alışkanlık haline getirelim. Teşekkürler TANZER KANTIK...
Azem Can Çoban 3 yıl önce
Doğanın gücünün parasal olarak da geri dönüşümünü bize gösteren önemli bir çalışma olmuş gerçekten..Doğaya karşı daha duyarlı davranmamızın zamanı geldi de geçiyor bile...En önemli şeylerden birisi toplumsal bilinç oluşturmak,çevre politikalarının oluşturulmasında ve geliştirilmesinde çoğunluğun sesi olabilmek belki de...Yazınızda ki veriler gerçekten çok ilgi çekici emeğinize sağlık,tesekkürler...
İsmail KOÇAK 3 yıl önce
Toplumsal bilinc olusturma adina, bu sekilde maddi getirilerinin hesaplanmasi gercekten ilginc ve faydali olmus, hic haberim yoktu ögrenmis oldum. Tesekkurler Tanzer Kantık.
Nurten ural 3 yıl önce
Çok güzel bir yazı olmuş. Faydalanılacak bilgiler var. İzninle buradan aldığım bilgileri kullanacağım. Bisiklet ve çevre ile ilgili bilinçlendirme çabalarını ayrıca takdir ediyorum. Teşekkürler Tanzer Kantık.
hakan say 3 yıl önce
süper bir yazı tebrikler .
Sema Gür 3 yıl önce
Sevgili Tanzer ağzına sağlık
Ümit Kınran 3 yıl önce
Sevgili Tanzer, harika bir araştırma ve bilgilendirme olmuş, kalemine sağlık...
Yıldız Uyulgan 3 yıl önce
Güzel bir yazı olmuş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner96
banner178
11°
gök gürültülü sağanak yağışlı
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?