NAK Kargo işçilerinden ücretsiz izin isyanı! 'İşimizi geri istiyoruz'

İzmir Işıkkent’te bulunan NAK Kargo’da "Pandemi ve mevsimsel geçiş süreçlerine bağlı olarak işlerin azalması" gerekçe gösterilerek 5 işçi ücretsiz izne çıkartıldı. Cuma günü mesai bitiminde ücretsiz izne çıkartılan işçiler, “İşimizi geri istiyoruz” talebiyle eylem gerçekleştirdiler.

EKONOMİ 18.01.2021, 13:15 18.01.2021, 13:21
NAK Kargo işçilerinden ücretsiz izin isyanı! 'İşimizi geri istiyoruz'

SERAP ATKAN/İZ GAZETE- Cuma günü mesai bitimi sonrasında, zorla ücretsiz izin kâğıtlarına imza atarak ücretsiz izne çıkarıldıklarını iddia eden NAK Kargo çalışanları, "Pandemi süreci ve mevsimsel dönemlere bağlı olarak işlerin azalması" gerekçe olarak gösterildiğini söyledi.

İŞÇİLER AĞIR ŞARTLARDA ÇALIŞIYOR
İşçiler, ücretsiz izin dayatılmasının Ocak ayında yapılacak olan zamlara ve NAK Kargo işçilerinin, ağır şartlar altında çalışmalarına gösterdikleri tepkilerden dolayı olduğunu ifade etti.
NAK Kargo çalışanları, iş yerinde, insanlık dışı mesailer, sağlıksız çalışma koşulları, mobbing, yetersiz yemekler, düşük ücret gibi birçok sorunun bir arada yaşandığını söyledi.

İŞİMİZİ GERİ İSTİYORUZ!
Ücretsiz izine çıkarılan işçiler, işlerine geri dönmek için bugün NAK Kargo önünde “İşimizi geri istiyoruz” diyerek oturma eylemine başladı. İnsanca ve güvenceli çalışmak istiyoruz diyen işçiler,
haklarını aramaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?
banner208