Konfeksiyon sektöründen Almanya atağı

Türk hazırgiyim ve konfeksiyon sektörü, Almanya'daki pazar payını arttırmak için, 3-5 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek Munich Fabric Start Sourcing Fuarı'na katılacak.

EKONOMİ 31.08.2019, 12:02
Konfeksiyon sektöründen Almanya atağı

Tekstil sektöründe dünyanın en büyük fuarlarından olan Munich Fabric Start Fuarı ile aynı fuar alanında ilk kez düzenlenecek olan Munich Fabric Start Sourcing Fuarı'na katılacak olan Türk konfeksiyon sektörü, 2018 yılında 3.2 milyar dolarlık ihracat yaptığı Almanya'ya 2023'te 5 milyar dolar satışı hedefliyor. Türkiye milli katılım organizasyonu Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından yapılacak olan Munich Fabric Start Sourcing Fuarı'na 10 Türk firması katılıyor.

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş, Munich Fabric Start Sourcing Fuarı'na katılacak firmaların Sonbahar/Kış  2020/2021 sezonu koleksiyonlarını sunacaklarını, Almanya ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelecek alıcılarıyla bir araya gelme fırsatı yakalayacaklarını kaydetti. Almanya'nın Türkiye'nin konfeksiyon ihracatında lider ülke olduğu bilgisini veren Sertbaş, "Almanya'ya 2018 yılında Türkiye genelinden 3.2 milyar dolarlık konfeksiyon ürünleri ihraç ettik. Almanya'nın konfeksiyon ithalatından yüzde 10 pay alıyoruz. Almanya pazarına yakınlık avantajımızı kullanarak, kendi koleksiyonlarımızı pazarlayarak 2023 yılında 5 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyoruz. Munich Fabric Start Sourcing Fuarı bu hedefe ulaşmamızda itici rol oynayacak" diye konuştu.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
19°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?