İzmir'de 'internetten para kazanma' zirvesi

AdresGezgini, Ideasoft ve iPara işbirliği ile İzmir'de, 'E-Ticaret Farkındalık Zirvesi' düzenledi.

EKONOMİ 10.12.2016, 12:44 10.12.2016, 13:54
İzmir'de 'internetten para kazanma' zirvesi

E-ticaret üzerinden artan alışveriş sisteminde farkındalık yaratmak ve ülke ekonomisine olan katma değeri artırmak için e-ticaret sistemini tüm Türkiye'ye yaymaya çalışan AdresGezgini, Ideasoft ve iPara işbirliği ile İzmir'de, 'E-Ticaret Farkındalık Zirvesi' düzenledi.

Türkiye'deki e-ticaret sisteminin gün geçtikçe geliştiğinin altını çizen AdresGezgini İş Geliştirme Müdürü Serhat Bayrak, işletmeleri başarıya götüren iki yol olduğunu söyleyerek, "Birincisi, değişime ayak uydurmak, ikincisi ise doğru zamanda doğru yerde olmaktır" dedi. Teknolojinin gün geçtikçe insan hayatına entegre olduğunu vurgulayan Bayrak, "Dünya dijitalleşiyor. Böyle bir süreçte yeni dünya sizin için nasıl bir fayda sağlayabilir? Biz AdresGezgini olarak tüketicilerin yeni taleplerine yeni öneriler getiriyoruz. Değişim çok dinamik. Teknolojiyi kullanarak daha verimli ve ilgi çekici olabilirsiniz. Sahip olduğumuz uzman kadromuz ile müşterilerinizi daha yakından takip ederek, onların size ihtiyaç duyduğu her anda yanlarında olmanızı sağlıyoruz. Çünkü artık çevrimiçi olmuyoruz, çevrimiçi yaşıyoruz" diye konuştu.

AdresGezgini olarak bünyesinde en çok sertifikalı uzman bulunduran Google AdWords ajansı olduklarını belirten AdresGezgini AdWords Takım Lideri Ayça Erdoğan ise, "Reklam maliyetleri nasıl düzenlenir, optimizasyonlar nasıl yapılır hepsini en iyi şekilde uygulayan bir şirketiz. Gelişen teknoloji ile firmaların bize olan talepleri artmakta biz de ailemizi genişletmekteyiz" dedi. Google reklamlarının sadece teknik bilgi ile verilmediğini açıklayan Erdoğan, reklam vermenin tecrübe, şeffaflık ve uzmanlık gerektiren bir iş olduğunu belirtti. İşletmelerin tüm pazarlama bütçelerinin yüzde 50'den fazlasını Google reklamlarına ayırdığını söyleyen Erdoğan, "Sahip olduğumuz sistem ile bizimle çalışan firmalar sitelerine kimin, ne zaman, kaç kere ve hangi bölümlere girdiğini görebilecek bir veri sistemine sahip oluyor" diyerek gelişen teknolojiye entegre olma noktasında işletmelerin desteğe ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Türkiye'de e-ticaret yapan işletmelerin yüzde 45'inin Ideasoft alt yapısı kullandığını söyleyen Ideasoft Satış Direktörü Taner Önen de "Neredeyse her iki e-ticaret sitesinden birine e-ticaret altyapısı sağlıyoruz. Bu sektörde başarılı olmak için üzerinde durulması gereken kilit noktalar var. Öncelikle güvenli bir altyapı kullanmak ve özelleştirilmiş site tasarımları ile rakipler arasından fark yaratmak gerekiyor" diye konuştu.

Türkiye'de son yıllarda çek ve senet yasalarının değiştiğini dile getiren, iPara Satış ve Müşteri Hizmetleri Müdür Yardımcısı Ufuk Yüksel ise "Cezalar hafiflediği için verilen çeklerin yüzde 5'i karşılıksız çıkıyor. Ancak günümüzde kredi kartı ile yapılan alışverişler gün geçtikçe artıyor. 2016 güncel verilere göre kredi kartı ile yapılan ödeme miktarı 55.8 milyar TL. Bu noktada, güvenlik hem kullanıcı hem de mağazalar için çok önemli" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
hafif yağmur
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208