İzmir iş dünyası derneği kuruluyor

İzmir’in sivil toplum kültürüne hareket getirecek İzmir Karşıyaka İş Dünyası Derneği’nin kuruluşu için çalışmalar başladı. Dernek, istihdam, eğitim ve sivil toplum hareketlerine yönelik etkili projeler üzerinde çalışacak.

EKONOMİ 05.02.2016, 14:22 05.02.2016, 14:22
İzmir iş dünyası derneği kuruluyor

İzmir sivil toplum hareketine taze bir soluk getirecek yeni derneğin kuruluş çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İzmir’in iş dünyasının, esnafın ve halkın sosyal, ekonomik ve kültürel standartlarının gelişmesi ve yükselmesi amacıyla kurulacak derneğin fikir babalarından biri de Bostanlı Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) Onursal Başkanı Feyyaz Sungur.

Sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda sürdürülebilir kalkınmayı tesis etmek amacıyla yola çıktıklarını belirten Feyyaz Sungur, böylesine geniş çalışma alanında faaliyet gösrerecek bir derneğin İzmir için bir ihtiyaç olduğunu ve derneğin İzmir’de bir ilk olacağının altını çizdi. Sungur, istihdama, eğitime ve sivil toplum örgütlerine destek olacak olan derneğin, Avrupa Birliği’ne uyum sürecine de katkı sağlayacak çalışmalar yürüteceğini sözlerine ekledi.

İzmir Karşıyaka İş Dünyası Derneği, KOSGEB kapsamında eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı meslek edindirme kursları, girişimciler için Avrupa Birliği projeleri kapsamında hibe ve teşvik fonları sağlanması konusunda destek verici çalışmalar yürütecek. Dernek kurucuları, kuruluş sürecinin tamamlanmasının ardından Avrupa Birliği Bakanlığı’na ziyarette bulunarak destek ve iş birliği konularında fikir alışverişinde bulunacak.

Ekolojik çevrenin korunması ve tüketici haklarının savunulması gibi soyal konularda da proje üretecek derneğin kurucu kurulunda şu isimler bulunuyor: BESİAD Onursal Başkanı Feyyaz Sungur, Selahattin Baykara, İzzet Taşhan, Caner Yavuz, Özgül Sular, Av. Mehmet Ali Tuncay, Dr. Özger Ergin, Cemalettin Coşkuner, Hakan Solak, Orkun Örnek, Ali Emre Aktan, Yasemin Gürses, Havva Ceylan ve Ümit Akkoca.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
16°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?