Folkart'tan İzmir'in takımlarına dev destek! Sancak: Bizim için gurur kaynağı

Folkart, “İzmir’in Renkleri Tek Yürek” projesi kapsamında TFF’ye bağlı liglerde mücadele veren İzmir’deki 7 spor kulübünün futbol takımlarına forma göğüs sponsoru oldu. Folkart Süper Lig’de mücadele edecek Göztepe ve Altay’a da aynı anda sponsor olacak.

EKONOMİ 14.07.2021, 12:10 14.07.2021, 14:00
Folkart'tan İzmir'in takımlarına dev destek! Sancak: Bizim için gurur kaynağı

Gizem TABAN/İZ GAZETE- İzmir’de kültüre, sanata ve spora verdiği desteklerle bilinen inşaat sektörünün öncü firmalarından Folkart, İzmir Spor Kulüpler Birliği Vakfı (İZVAK) desteğiyle şekillendirdiği “İzmir’in Renkleri Tek Yürek” isimli projesini açıkladı. Swissotel Büyük Efes Smyrna Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında projenin içeriği paylaşıldı. Toplantıya Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İZVAK Başkanı Ali Erten, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Menemenspor Başkanı Tahir Şahin, Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş, Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Bergama Belediyespor Başkanı Hasan Canoğlu, İzmirspor Başkanı Nedim Topaloğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

İZMİR’İN RENKLERİ TEK YÜREK

Saya Grup bünyesinde yer alan Folkart, “İzmir’in renkleri tek yürek” adını verdiği destek projesi kapsamında, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bağlı liglerde mücadele veren İzmir’deki 7 spor kulübünün futbol takımlarına forma göğüs sponsoru oldu. İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı’nın (İZVAK) işbirliği ile şekillenen proje kapsamında Süper Lig’te mücadele edecek Göztepe ve Altay, 1. Lig takımlarından Menemenspor, 2. Lig’teki Bucaspor 1928, 3. Lig’teki Karşıyaka ve Bergama Belediyespor ile Bölgesel Amatör Lig’te yer alan İzmirspor’un formalarının göğüs bölümlerinde ‘Folkart’ yazacak. Folkart, Süper Lig’te mücadele edecek Göztepe ve Altay’a aynı anda sponsor olacak.

‘ÖNCÜ PROJELER ÜRETTİK’

Toplantıda açıklamalarda bulunan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Bugüne kadar güzel İzmir’imiz için, kendi alanımızda çok beğenilen, öncü projeler ürettik. Ama bununla kesinlikle yetinmiyoruz. Biz, özel sektörün ve bizim konumumuzdaki şirketlerin, bulundukları şehre ve ülkeye fayda sağlayan kurumsal sosyal sorumluluk ve kurumsal hayırseverlik projeleri altına imza atmalarının; kültüre, sanata ve spora destek vermelerinin, çok değerli ve önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

‘BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ’

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) ile işbirliği içinde İzmir’e ve spor kulüplerine destek verdiklerini belirten Sancak, “Güzel İzmir; tam 127 yıl önce; yani 1890 senesinde Türkiye’de ilk futbol karşılaşmasının yapıldığı şehir olma özelliği taşıyor. Bugün bu geçmiş tabloya yakışan, çok önemli bir projeye imza atıyoruz. Hem İzmir’de hem de Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Yine İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı’nın (İZVAK) desteği ile şekillenen bu projemizde, İzmir’de faaliyet gösteren ve ikisi süper ligde bulunan 7 takıma birden, ‘forma ana sponsoru’ olmaktan büyük gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“BİZİ GURURLANDIRIYOR’

‘Tek amacımız güzel İzmir’imizi yüceltmek; futbol takımlarımızın mücadelesine ve azmine omuz vermek’ sözleriyle konuşmasını sürdüren Sancak, “Göztepe, Altay, Menemenspor, Bucaspor 1928, Karşıyaka ve Bergama Belediyespor ve İzmirspor’umuzun futbol yolculuklarına katkı sağlama çabamız, bizi gururlandırıyor. Güzel İzmirlilerin, futboldaki dostluk, barış ve sevgi duyguları ile kucaklaşabilmek için; “İzmir’in Renkleri Tek Yürek” diyoruz. İşte bu nedenle çok mutluyuz. İzmir’e renk veren takımlarımızın değerini, gerçek gücünü vurgulayarak, yeni başarılara imza atmasını, futbola yeni bir soluk getirmesini temenni ediyoruz. Bu vesileyle tüm takımlarımıza, tüm taraftarlara, sporcularımıza ve yöneticilerimize ligde başarılar diliyorum” açıklamalarında bulundu.

‘DAYANIŞMANIN GÜCÜNE İNANIYORUZ’

İZVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erten ise, “İZVAK-İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı olarak, kulüplerimize maddi kaynak sağlama amacıyla yaptığımız çalışmalar sonucunda 2021-2022 sezonunda 7 İzmir kulübümüzün formalarında ‘Folkart’ yer alacak. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. İzmirli kulüplerinin ortak forma sponsoru ile sahaya çıkmalarının İzmir’imize çok yakıştığını ve çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Birliğin ve dayanışmanın gücüne inanıyoruz. Ortak forma sponsorumuz olan Folkart firmasına ve Sayın Mesut Sancak’a verdikleri destekten dolayı kulüplerimiz adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

FOLKART’A TEŞEKKÜR

Spor kulüpleri başkanları da Folkart’ın kulüplere verdiği desteklerden dolayı Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a teşekkür etti.

‘UMARIM İZMİR'E YAYARIZ’

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, “Bu iş birliklerinin şehrin dinamiklerine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Futbolda oluşan bu hırçın ortamı düzeltmenin en güzel örneğini İzmirliler veriyor. İzmir'de bu şekilde kazanan iş adamlarımızın kazandıklarının bir kısmını sporla, sponsorluklarla bir şekilde İzmir'e geri vermeleri, kent için çok önemli. Bunun için Folkart'a da teşekkür ediyorum. Folkart, örneğini inşallah İzmir'e yayarız” diye konuştu.

‘DESTEKLERİ ÇOK ÖNEMLİ’

Altay Spor Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu da, “Burada olmak benim için çok mutluluk verici. Bu ilkleri başaran Folkart, sponsorluğu lig ayırt etmeden veriyor. Onların desteği bizler için çok önemli” dedi.

‘BİR ÖZÜR BORCUM VAR’

Menemen Spor Kulüp Başkanı Tahir Şahin ise, “Spor kulüpleri dünyanın en zor yöneticiliklerinden bir tanesidir. Ben 20 sene belediye başkanlığı yaptım ancak spor kulübü yöneticiliği yaptığım kadar yorulmadım. Ben Folkart ailesine bir özür borçluyum, bundan bir süre önce göğüs reklamı vermişti, ben de Folkart ailesine bir kazık atmıştım. Ama o kazık yine spor adına atılmıştı. O dönemde İzmir'de stat krizi vardı, takımlarımız maç yapacak stat bulamıyordu, bizde de bir toprak sahamız vardı, ben bakanlıktan istedim istedim alamadık. Biz de paldır küldür oraya müteahhitleri topladık, belediye başkanı olduğumuz için o gücümüz vardı. Bir inşaat firması ben ücretsiz yaparım dedi, bunu deyince göğüs sponsorluğu da güme gitti” açıklamalarında bulundu.

‘O KUPAYI BURAYA GETİRECEĞİZ’

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı da şunları söyledi: “Şehirden aldığını şehre vermek diye bir laf vardır, bugün onun vücut bulduğu bir gün. O yüzden tüm Sancak ailesine, çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu örnekleri çoğaltacağız. Biz bir spor kulübüyüz aynı zamanda uzun süredir Avrupa Kupasını kaçırıyoruz, ancak önümüzdeki sezon o kupayı buraya getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
40°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?