Fırıncılarda kongre mücadelesi erken başladı

İzmir'de yaklaşık 250 üyesi bulunan Fırıncılar Esnaf Odası'nın 2018 yılında yapılacak konresinde aday olacağını açıklayan Nejdet Durmuş, "Fırıncı esnafından gelen yoğun baskılar ve şu andaki yönetimin başarısızlığından dolayı tekrar aday oldum" dedi.

EKONOMİ 08.04.2016, 12:15 08.04.2016, 13:17
Fırıncılarda kongre mücadelesi erken başladı

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) gerçekleştirilen “Fırıncılık Sektörünün Sorunları ve Çözüm Yolları" konulu toplantıya katılan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Yüksek İştişare Kurulu Başkanı Nejdet Durmuş, 2018 yılının Ocak ayında yapılması planlanan İzmir Fırıncılar Esnaf Odası Başkanlığı'na talip olduğunu açıkladı. Daha önce de uzun yıllar Fırıncılar Odası Başkanlığı yapan Durmuş, “Şu anda Türkiye Fırıncılar Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Başkanıyım, bu onur ve gurur bana yetiyor. Bugüne kadar oda başkanlığına soyunma gibi bir düşünceyi taşımıyordum. Ancak, fırıncı esnafından gelen yoğun baskılar ve şu andaki yönetimin başarısızlığından dolayı tekrar aday oldum. Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun kuruluş ve gelişmesinin yanısıra, İzmir Fırıncılar Esnaf Odası'nı sadece İzmir'de değil, tüm Türkiye çapında saygın bir konuma gelmesinde büyük emeklerim var" dedi.

Nejdet Durmuş, seçildiği taktirde odanın işlevini genişleteceğini, 7 gün 24 saat üyenin sorunlarını çözeceğini, kayıt dışını ve pazarlarda satılan ekmek satışına son verilmesi için çalışacağını ve kooperatif kurarak üyelere uygun krediyle finansman sağlayacağını söyledi.


İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?