Eski tütün deposu İzmir'e yatırım olarak dönecek

İZMİR'in Basmane semtindeki, yıkımı devam eden eski tütün depolarının bulunduğu alana Özkardeş Grubu tarafından yatırım yapılacak.

EKONOMİ 01.04.2016, 09:29 01.04.2016, 09:39
Eski tütün deposu İzmir'e yatırım olarak dönecek

Basmane çukuru olarak bilinen alanın hemen yanındaki eski Tekel tütün deposunun yıkım çalışmaları devam ediyor. İzmir'de gayrimenkul ve turizm yatırımları ile ön plana çıkan Özkardeş Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Nail Özkardeş, "Basmane'de eski tütün deposunda yıkım çalışmalarını başlattık. Oradaki alan için proje çalışmalarımız sürüyor. Orada İzmir'e yakışan prestijli bir eser ortaya çıkarmak istiyoruz. Ekibimiz çalışıyor. Gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra projemiz hakkında bilgi vereceğiz" dedi.

İzmir'de Mövenpick Oteli işleten Özkardeş Grubu, Cumhuriyet Bulvarı üzerinde de kente yeni bir otel kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Çeşme'de Boyalık Otel, Kalinda Inn Otel ve Villa Saray ile turizm sektörüne hizmet veren Özkardeş Grubu, aynı zaman Anadolu Grubu ortaklığı ile de Ilıca Otel'i işletiyor. Bayraklı'da eski Başak Depoları'nı da bünyesinde bulunduran Grup, Yeni Kent Merkezi'nde de yüksek katlı bir projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208